Advert
Advert

Sol Medya

CHP Kurultayı

CHP Kurultayı
Ogün ORPARS( ogundeliorpars@gmail.com )
23
13 Haziran 2020 - 22:52

 

Cumhuriyet Halk Partisi ( CHP ) denildiği gibi Atatürk’ ün ülkeyi demokratik düzene getirmeyi hedefleyerek / saltanatın değil, Türk Halkının yönetimde söz sahibi olması için ne kadar siyasi parti olarak gözükse de, Türk Demokrasi Hayatının gelişmesi için aslında bir okul olarak görmemiz yanlış olmaz .

Günümüzde bulunan tüm siyasi partilerin aslı CHP’ dir. CHP’ yi eleştiren tüm siyasi partilerde ışte bu okuldan mezun olan örgütlerdir. Daha ki , 1980 tarihinde gerçekleşen darbeye kadar da bu böyle olmuştur. 1980 Darbesinden sonra tekrar Turk Siyasi Tarihinde yerini alan CHP ile kuruluşunda ki CHP aynı CHP olmadığını bilmemiz gereklidir .

Kendisini CHP olarak gösteren insanların bugün parti program / tüzüğüne bakmadan, sadece ” ATATÜRKÜN PARTISİ ” diyerek oy vermesi / desteklemesi gerçekten çok acı bir sonuçtur. Günümüz CHP ‘ si Atatürk ile hiç alakası olmayan siyasi örgüttür. Bunu kabul etmeden çözüm bulamayız.
Ak Parti/ RTE huzursuzluğu yaşayan CHP liler neden Kilicdaroglundan rahatsızlıklarıni ortaya koyamaz? 2002 den bugün ki tarihe kadar Ak Partiyi ayakta tutan , onun varlığını ortaya koyan CHP / MHP değil midir ? Son on yıl değil, daha olayın başından itibaren dile getirdiğimiz bu gerçeği her nedense CHP liler kabul edemezler bunun sebebi nedir ?

CHP içinde yetkin , partiyi toparlayacak , ülkenin sorunlarına çözüm bulup iktidar olacak kadro ve kişiler bulunmaktadır. Yani CHP Kilicdarogluna muhtaç değildir.

Kilicdaroglununda bu kurultayda aday olmayarak CHP önünü açması onun gerçek bir halkçı/ demokrasi isteğini anlaya biliriz . Bunun aksi durumlarda ise Kilicdaroglunun bir faşist olması doğal olarak kendisi tarafından ortaya konulmuş olacaktır.

Yaşanan bu olayları izleyen Muharrem Ince ‘ nin de mutlak aday olması gereği vardır. Bunun olmasını arzu etmemiz ise gayet basittir . Türk Halkının tüm kesimleri, günümüz Türkiyesinde bunu arzu etmektedir .
Dileriz ki , bu kurultay sonuç olarak halkımız için güzel sonuçların ortaya çıkmasına sebep olur . Kilicdaroglunun da , artık koltuğunun devrinin zamanı olmuş olur . Bu arzu edilen değil, mecburiyettir .
Ogun Orpars

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Advert
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.