Sol Medya

Advert https://www.tcnethaber.com//files/uploads/advert/01c2ac1344.gif

FETÖ itirafının ardından istifa eden AKP’li Ayvalı’nın sır mesajları ortaya çıktı

AKP’nin FETÖ’yle yol aldığını itiraf ettikten sonra istifa eden AKP’li Emre Cemil Ayvalı’nın 2012’de açtığı hesaptan FETÖ’yü desteklediği ortaya çıktı.

FETÖ itirafının ardından istifa eden AKP’li Ayvalı’nın sır mesajları ortaya çıktı
21
15 Haziran 2020 - 20:10

 

Mahir Ünal’ın başkanlığını yaptığı AKP’nin Tanıtım ve Medya oluşumunda görev alan Emre Cemil Ayvalı’nın 2012 yılında açtığı Twitter hesabından FETÖ’ye ve çözüm sürecine destek tweetleri attığı ortaya çıktı.

AKP’li Ayvalı’nın 2012 yılında Twitter hesabını açtığı, ancak daha sonra bu hesabı kapattığı ve 2017’de yeni bir hesap açtığı görüldü. Odatv’de yer alan habere göre, Emre Cemil Ayvalı 2012 yılında açtığı hesabını FETÖ’ye ve çözüm sürecine övgüler sıralaması nedeniyle kapattı.

FETÖ İTİRAFI
AKP Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcısı Emre Cemil Ayvalı’nın, CNN Türk’te yayınlanan FETÖ’de ‘siyasi ayak’ tartışmasında şu ifadeleri kullanmıştı:

“İktidara geldiğimde sanki kendi kadrolarım vardı da çok muktedirdim de böyle bir fanteziye mi girdim? Hayır. Bir tarafta darbeci Kemalist gelenek vardı, bir tarafta FETÖ vardı ve bunları birbirine kırdırmak suretiyle yol almak mecburiyetinde kaldık.”

Bu sözler sonrasında muhalefet sert ifadelerle AKP’ye yüklenirken, iktidar kanadı sessiz kaldı ve AKP Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcısı Emre Cemil Ayvalı görevinden istifa etti.

“ATANAMAYAN ÖĞRETMENLERİN GAZABINDAN ALLAH’A SIĞINIRIM”
Peki Ayvalı, 2017 yılında yeni hesabı açmadan önce, yani 2012 ile 2017 yılları arasında hangi paylaşımlarda bulunmuştu?

Ayvalı’nın söz konusu yıllar arasında yaptığı birçok paylaşım gün yüzüne çıktı.

Ayvalı’nın 2012 yılında attığı bir tweette; çevrecileri, hayvanseverleri ve atanamayan öğretmenleri hedef aldığı ortaya çıktı. “Çevrecilerin, hayvanseverlerin, atanamayan öğretmenlerin gazabından Allah’a sığınırım” diye yazan Ayvalı, o dönem memurların forum sayfasında tartışma konusu oldu.

Ayvalı’ya tepki gösteren öğretmenler, “Medeni insanlar gibi hakkımızı istememiz gazap olmuş demek ki…”, “Alma öğretmenin ahını, çıkar…” gibi ifadelerle Ayvalı’nın sözlerine karşı çıktılar.

MHP’Yİ DE KIZDIRMIŞ
MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin basın danışmanı ve MHP’nin yayın organı Türkgün gazetesi yazarı Yıldıray Çiçek’in, 11 Nisan 2013 günü, Ayvalı’ya ve AKP’ye yüklenmesi dikkat çekti.

Yıldıray Çiçek, o dönem çözüm sürecine sert sözlerle karşı çıkarken, Ayvalı için de, “Emre Cemil Ayvalı İmralı’ya girip çıkan sizsiniz”, “Emre Cemil Ayvalı İmralı tutanaklarında ‘AKP’yi ben iktidar yaptım ve 10 yıldır ben iktidarda tutuyorum diyor’ AKP’li büyüklerin susuyor”, “Emre Cemil Ayvalı Hasip Kaplan’dan örnek veriyorsun önderiniz APO’dan niye örnek vermiyorsun?”, “Emre Cemil Ayvalı AKP’de PKK’nın yan kuruluşu oldu desene Emre” ifadelerini kullandı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Advert

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.