Sol Medya

Advert https://www.tcnethaber.com//files/uploads/advert/fcd5e375fd.png Advert https://www.tcnethaber.com//files/uploads/advert/c96eab9d96.gif

Ters düştükleri ilk olayı açıkladı

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la ilk kez ters düştüğü olayın ne olduğunu anlattı..

Ters düştükleri ilk olayı açıkladı
17
16 Haziran 2020 - 9:21

 

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la ilk kez ters düştüğü olayın ne olduğunu anlattı.

AKP ayrıldıktan sonra DEVA Partisi’ni kuran Ali Babacan, TELE1’de “Hayatın Rengi” programında Tuluhan Tekelioğlu’nun sorularını yanıtladı.

Erdoğan’ın başbakanlığı döneminde başbakan yardımcısı, Dışişleri Bakanı ve Ekonomi Bakanı olarak görev yapan Babacan, 2009 yılında mali kurallara bağlı maliye politikalarının benimsenmesi gerektiğini belirttiği önerinin, Erdoğan tarafından “Kendi içimizde IMF yaratmaya gerek yok” sözleriyle reddedildiğini söyledi.

Babacan, “Başarıları kalıcı kılalım istedik. Bunu mali kuralla yapmak istedik. TBMM’de Plan Bütçe Komisyonu’nda oy birliğiyle geçti. Genel Kurul’da oylamaya birkaç saat kala gelen talimatla durduruldu. Bana sordular o zaman, ben o konuda konuşmama kararı aldım dedim” ifadelerini kullandı.

Odatv.com

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Advert

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.