Sol Medya

Advert https://www.tcnethaber.com//files/uploads/advert/01c2ac1344.gif

‘HDP’yi çağırmayacağız’ diyen Veyis Ateş’in FETÖ’yü övdüğü mesajları ortaya çıktı

HDP’lilerin terörle ilişkisi olduğunu savunup, programlara çağrılmadığını ve çağrılmayacağını söyleyen Veyis Ateş’in geçmişte attığı tweetlerde FETÖ’yü övdüğü ortaya çıktı.

‘HDP’yi çağırmayacağız’ diyen Veyis Ateş’in FETÖ’yü övdüğü mesajları ortaya çıktı
23
17 Haziran 2020 - 19:27

 

HaberTürk televizyonunda HDP’lilerin davet edilmeyeceğini açıklayan Veyis Ateş’in geçmişteki bazı paylaşımlarında FETÖ’yü ve övdüğü ortaya çıktı. Benzer açıkalamarda bulununan Habertürk sunucusu Mehmet Akif Ersoy’un da Abdullah Öcalan’ın sözlerini canlı yayınlattığı gündeme gelmişti.

Habertürk’te sunucu Didem Arslan Yılmaz’ın HDP’lilerin neden programlara davet edilmediğine ilişkin ‘bu bir tercihtir’ açıklamasının ardından, kanalın diğer sunucularından Veyis Ateş de HDP’yi programlara davet etmeyeceğini dile getirdi.

Habertürk sunucusu Veyis Ateş ana haber bülteninde yaptığı açıklamada “Bir iğne elinize batsa canımız yandı diyoruz. Bu insanlar canlarını kurban ediyorlar, canlarını veriyorlar. Bizim için canlarını yok sayıyorlar, şehit oluyorlar. Şimdi orta yerde bu varken bu eylemleri açık seçik kınamayanları, araya mesafe koymayanları evrensel yayın ilkeleri ve kendi yayın çizgimiz itibariyle Habertürk Televizyonu olarak davet etmiyoruz, etmeyeceğiz de” diye konuştu.

ESKİ TWEETLERİ HATIRLATILDI
Açıklamanın ardından, sosyal medya kullanıcıları, Veyis Ateş’e geçmişte paylaştığı “Diyarbakır’da Abdullah Öcalan Caddesi”, Fethullah Gülen için sarf ettiği “Bir vaiz olarak başladığı hayatta milyonların kalbine taht kurmuş bir başka vaiz hatırlıyor musunuz F.Gülen’in çağdaşları arasında” tweetlerini hatırlattı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Advert

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.