Advert
Advert

Sol Medya

“Nerede hata yaptık biz”

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’a yakınlığıyla bilinen Star gazetesi yazarı Sibel Eraslan, AKP hükümetine eğitime ilişkin eleştiride bulundu.

“Nerede hata yaptık biz”
18
21 Haziran 2020 - 10:51

 

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’a yakınlığıyla bilinen Star gazetesi yazarı Sibel Eraslan, AKP hükümetine eğitime ilişkin eleştiride bulundu.

Sibel Eraslan, sosyal medyada tepki çeken büyükannesinin başında yumurta kıran gencin videosunu hatırlatarak tartışma başlattı.

“Geçtiğimiz hafta, büyükanneleriyle alay eden, başında yumurta kırarak küçük düşüren gençlerin videoları, sosyal medya gündemine oturmuştu. Hep birlikte düşünmemiz icap ediyor, nerede hata yaptık biz…” diyen Sibel Eraslan, Star gazetesindeki yazısında değerlendirmelerde bulundu.

İşte o mesaj:

Sibel Eraslan, yazısında şu ifadeleri kullandı:

Çocuklarımızın bu pervasız halinin sebebini muhakkak ailelerimizde de aramalıyız. Gençlerin tüm bu sorumsuzluklarında, ‘’çocuk erkil’’ bakış açımızın da payı var. Çocuklarına tapan aileler olarak, yaptıkları her şeyi onaylamak, çocuk sevgisi veya çocuk psikolojisinden anlamak değil! Sanki komik bir şeymiş gibi her yaptığını alkışladığımız çocuklar, yarın öbür gün ninelerini döverken, tartaklarken de alkış bekleyecekler, sırıtacaklar, iyi bir iş yaptıklarını zannedecekler…

Milli Eğitim Bakanlığı bu konuda ne düşünüyor? Yabancı dil konuşma ve bilgisayar kullanabilmeyi en büyük eğitim ideali olarak gören bakanlığımız, insanlık dersleri için nasıl bir pratik öneriyor?

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın gençlik ve güzel ahlak ilişkisini kurabilmeye dair teklifleri neler?

Gençlik ve Spor Bakanlığı bu konuda ne düşünüyor? Kuşakları birbiriyle sevgi, saygı, anlayış pratikleriyle yakınlaştıracak, diriltecek, kamuoyunu peşinden sürükleyecek öncülüklere ihtiyacımız var. Hayatın çok kısa olduğunu, büyüklerimizin birer ‘’tanrı misafiri’’ olduğunu gençlerimize fısıldayacak ağabeylere, ablalara ihtiyacımız var. Onları kompüter ve mobil telefondan ayıracak gerçek hayata yöneltecek tekliflere ihtiyacımız var. Gençlerimizin hastahane, yetimhane, akraba, taziye, hatta zaman zaman kabristan ziyaretleri yapma ve insan hayatı hakkında incelikli düşünmeye ihtiyacı var…

Son vakalar insanın ruhunu örseliyor…

Odatv.com

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Advert
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.