Advert
Advert

Sol Medya

Devlet Kendini Dernek ve Vakıf yerine koyamaz.

Devlet Kendini Dernek ve Vakıf yerine koyamaz.
Burhanettin YILMAZ( tcburhanettin@gmail.com )
32
23 Haziran 2020 - 21:23

 

Türkiye gerçekten zor günlerden geçiyor. Korona virüs salgını her gecen gün katlanarak halkımızı vurmaya devam ediyor.

Sokağa çıkma yasağı ekonomiyi allak bullak etti. Türkiye’de bu anda 2019 yılında kişi başı milli gelirimiz 8 bin 811 dolar ile 2009 yılı milli gelirin de altına düştü. Durum böyle iken halk evine ekmek götürmezken devletin yardım kampanyası yaparak halktan para toplamasını çok anlamsız buluyorum. Düşünün bir yandan halka destek paketi açıklayacaksın, diğer yandan da halktan bağış alacaksın. Bu durum büyük bir çelişki değil mi?

Dünyadaki diğer devletler halkına para dağıtırken, bizim devletimiz yardım kampanyası yapıyor, destek diye düşük faizli kredi paketi açıklıyor. Bu duruma güler misin, ağlarımsın.

Bizi yönetenler komik şekilde maaş bağısı yaparak kampanya başlatmış. Ayrım yapmadan söylüyorum. Basta Cumhurbaşkanı olmak üzere, bakanlar ve 600 milletvekili neden korana virüs belası bitene kadar maaşlarını bağışlamaz. Bunların hiçbirinin aldıkları maaşa ihtiyaçları yoktur. Bizim duygusal halkımızı bağış yapmak için galeyana getirmenin anlamı yok… Değerli arkadaşlar zaten hepimiz açlık sınırı altında bir gelir elde ediyoruz. Bizim nereye harcanacağı belli olmayan bir yere bağış yapmak bir durumumuz yok diye düşünüyorum. Bundan önce yapılan bağışların akıbetini de biliyoruz. 15 Temmuz şehitleri için yapılan bağışın, Türk Kızılaya yapılan bağışın hesabını veremeyenlere benim yurtsever yoksul halkım ne diye bağış yapsın. Devlet kendini dernek ve vakıf yerine koymadan halka karşı sorumluluğunu yapmak zorundadır. Tüm okuyuculara sağlık ve esenlikler dilerim.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Advert
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.