Advert
Advert

Sol Medya

CHP Diyarbakır İl Başkanı, Gönül Özel, Kaftancıoğlu’na sahip çıktı

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’na verilen hapis cezasının İstinaf mahkemesince onanması hakkında açıklamalarda bulundu.

CHP Diyarbakır İl Başkanı, Gönül Özel, Kaftancıoğlu’na sahip çıktı
45
24 Haziran 2020 - 23:12

 

 

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu için bir destek yazılı destek açıklamasında bulundu.
“İstanbul il Başkanımız Canan Kaftancıoğlu’nun, sosyal medya paylaşımları gerekçesiyle ‘Cumhurbaşkanına hakaret’, ‘Kamu görevlisine görevinden dolayı hakaret’, ‘Türkiye Cumhuriyeti Devletini, devletin askeriye veya emniyet teşkilatını aşağılama’, ‘Halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmek’ ve ‘Silahlı terör örgütü propagandası yapmak’ suçlarından İstanbul 37. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından yargılandığı davada geçtiğimiz yıl Eylül ayında karar çıkmıştı,
Toplamda 9 yıl 8 ay 20 gün hapis cezası kararı vermişti.

Karar hukuki dayanaktan yoksun ve siyasi bir karardır” dedi.

İstanbul il başkanımız Canan Kaftancıoğlu’nun iktidarın hedef göstermesiyle yargılanması ve ardından da verilen hapis kararının istinaf mahkemesince onanmasında yaşadık.

Verilen bu cezanın hiçbir hukuki yanı yoktur. Bu kararın Yargıtay’dan bozulacağına inancımız tamdır. Hiçbir gerekçe gösterilmeden, ayrıntıya girilmeden, bin tane usulsüzlük, bin tane kanunsuz gerekçesiz karar oluşturuldu. Yargıtay’ın bu kararı esastan bozacağına inanıyoruz. Oradan da bir şey çıkmaz ise AİHM’e kadar gidilecektir.
İstanbul’da, seçimlerin CHP tarafından kazanılmasının ve iktidarın sandıkta yaşadığı hezimetin intikamı alınmak istenmektedir. Dolayısıyla, İstanbul seçimlerinin kazanılmasındaki baş aktörlerden Sayın Kaftancıoğlu hedef tahtasına konulmuştur.

İstanbul seçimlerinin CHP tarafından kazanıldığı 23 Haziran’da açıklanması da bunun
göstergesidir.

Tüm baskılara ve tehditlere rağmen ülkemiz ve halkımız için, doğru bildiğimiz yolda daha çok
çalışacağız dedi.
Halkımız sandıkta başarısız olanların ve sandıktan kaçanların bu oyunlarına düşmeyecek, tıpkı Canan Kaftancıoğlu gibi bizler de tehditlere boyun eğmeyeceğiz. Türkiye’ye hak ettiği yönetimi yaşatmak için artık günleri sayıyoruz. Bu yolda, bugün üstüne oyunlar oynanan ve hukuki dayanaklarla değil, siyasi baskılarla alınan kararlarla sindirilmek istenen,
İstanbul il başkanımız Canan Kaftancıoğlu’nun sonuna kadar yanında yürüyecek ve kendisine destek olacağız dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Advert
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.