Sol Medya

Advert https://www.tcnethaber.com//files/uploads/advert/fcd5e375fd.png Advert https://www.tcnethaber.com//files/uploads/advert/c96eab9d96.gif

CHP Sol Kanattan çağrı

CHP Genel Başkanı, CHP Parti Meclis Üyesi ve CHP 37. Olağan Kurultay Delegelerine açık çağrımız var. CHP’nin Kurultayı salgın döneminden sonra yapılmalıdır.

CHP Sol Kanattan çağrı
168
25 Haziran 2020 - 21:29

 

28/29 Mart 2020 tarihinde yapılması gereken ve Covid 19 salgını nedeniyle haklı ve doğru olarak ertelenen partimiz CHP’nin 37. Olağan Kurultayının 25/26 Temmuz 2020 tarihinde yapılacağı duyurulmuştur.
Tüm dünyayı ve ülkemizi etkileyen salgın. İnsan sağlığını tehdit etmeyi sürdürmektedir. Siyasetinin odağında insan olan partimiz CHP’nin böylesi büyük organizasyonu, bütün katılımcıların sağlığını ve hayatını tehlikeye düşürecek şekilde aceleye getirerek yapması programına, geleneklerine, sosyal demokrat anlayışa tamamen aykırıdır. Kurultayımız hiç kimsenin hayatını riske atmadan, salgının sona ermesini takiben yapılmalıdır.
Tüzüğümüzde açıkça ifade edildiği gibi Cumhuriyet Halk Partisi Kurultayı, toplumun ve ülkenin sorunlarının tartışıldığı, partinin bu konulardaki tutumunun belirlendiği en yüksek karar organıdır. Böylesine ağır gündemi olan ve devasa sorunların yaşandığı bu dönemde, partililerimizi ve CHP’ye gönül vermiş yurttaşları gündeme uygun çözümler üreten KURULTAY ile buluşturmak, başta partililerimiz olmak üzere tüm kamuoyunun partimizden beklentisidir. Örgütsüz parti anlayışı Kurultay’ı alelacele yaparak yerleştirilmemelidir. CHP Kurultayları toplumun bütün mağdur kesimlerinin umududur.
Ayrıca Kurultaylarımız seçilmiş delegelerin yanında partili veya partisiz izleyicilerin buluştuğu, yaratılan coşku ortamı ile tüm Türkiye’nin dikkatini üzerinde toplayan büyük buluşmalardır.
Tüm bu saydığımız gerekçelerle, Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu ile parti yöneticilerine; KURULTAY’IMIZI aceleye getirmeden, üyelerimizin sağlığını ve hayatını da gözeterek, sağlık açısından risk ortadan kalktıktan sonra ve tüm üyeler ile yurttaşlara açık olacak, tüm sorunların enine boyuna konuşarak ve çözüm üreterek, Cumhuriyet Halk Partisi’ne yakışır bir KURULTAY yapılmasını beklediğimizi bildirmek istiyoruz.
Sayın Parti Meclisi Üyelerimizi ve Sayın Kurultay Delegelerimizi parti kamuoyunun bu konudaki hassasiyetini yüksek sesle dile getirmeye davet ediyoruz. 25 Haziran 2020
ÖZGÜR BİREY…
ÖRGÜTLÜ TOPLUM…
DEMOKRATİK DEVLET…
CHP SOL KANAT

Haber:Süreyya Canik

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Advert

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.