Sol Medya

Advert https://www.tcnethaber.com//files/uploads/advert/01c2ac1344.gif

AKP halka verdiği sözleri yine tutmadı: Çelişkilerin partisi

CHP’li Taşcıer, AKP’nin 2018 seçim beyannamesinin sonuçlarına yönelik bir rapor hazırladı. Raporda ‘güçlü meclis, güçlü demokrasi, bağımsız yargı, 

AKP halka verdiği sözleri yine tutmadı: Çelişkilerin partisi
23
27 Haziran 2020 - 10:51

 

İki yıl önceki Cumhurbaşkanlığı ve TBMM seçimleri öncesinde halka onlarca söz veren iktidar, bu sözlerden ‘millet kıraathanesi’ dışındakilerin neredeyse hiçbirini hayata geçirmedi. Bedava çay ve kek dağıtılan millet kıraathanelerini ülke genelinde tartışmalı ihaleler sonucu yaygınlaştıran AKP, demokrasi, yargı, insan hakları gibi vaatlerinde ise sınıfta kaldı.

CHP Ankara Milletvekili Gamze Taşcıer, AKP’nin halka vaatlerini inceleyen bir rapor hazırladı. İktidardaki bir siyasi partinin başarısının değerlendirme yöntemlerinden birinin halka verdiği sözleri gerçekleştirip gerçekleştirmediğini incelemek olduğunu ifade eden Taşcıer, “Mevcut iktidar başarıdan oldukça uzaktır ve Türkiye’yi yönetememekte, ülkemizin savrulmasına neden olmaktadır. Bunu, 2018 genel seçimleri öncesinde açıkladıkları seçim beyannamelerinde yer alan sözlerle uygulamalara bakarak da söylemek olanaklıdır” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Advert

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.