Sol Medya

Advert https://www.tcnethaber.com//files/uploads/advert/01c2ac1344.gif

CHP’den hala umudum var

CHP, işgal altındadır. Marjinal gruplar ve gönlü başka partide ama koltuk adına CHP postunu giyenlerin işgali altındadır. Şu kesin bugün ki CHP Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu yoldan çıkmış, yolu belli olmayan bir parti konumundadır. Bağcıyı dövmek derdine her önüne gelenle iş birliği yapmış, üzümü/özünü/halkı göz ardı etmiştir.

CHP’den hala umudum var
628
28 Haziran 2020 - 23:29

Hatta Balıkesir’de CHP’yi yok saymıştır. Sonuç ortada genel merkezin oy verin dediği İYİ Parti adayı İsmail Ok hem kendi partisini hem de CHP’yi sırtından vurmuştur. CHP rahatlıkla alabileceği bir Balıkesir’i gümüş tepside AKP’ye sunmuştur.
Bu bir örmek bunun gibi onlarca var. Dünyanın hiçbir ülkesinde bir ana muhalefet partisi 18 yıldır bir iktidarın karşısında bu kadar çaresiz kalmamıştır. Oyunu dahi arttıramamıştır ki ile kan ağlıyor halk perişan.
Şu an ki CHP sadece AKP’nin oyununa gelip, suni gündemlerle yanıt vermekle inanılmaz siyasi hatalar yapıyor. Kendi oyunu olmayan bir parti iktidarın/başka partinin oyununda oyuncu olur aynen bu durumdayız.
Ama en ağırı parti içinde bu gerçekleri bilen ama siyasi gelecek veya koltuk derdine susan CHP’liler ki partinin gerçek sahipleri, partide emeği olan insanlar. Asıl sorun burada! Yanlışı bilip görüp susmak CHP’yi daha da geriye götürür.
Benim hala umudum var. Hayal kurmak güzeldir diyen bir CHP’liyim. Ve bir yerlerde susmayan CHP’lilerin olduğuna inanıyorum. İnanmak istiyorum!
İsmet Karalar

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Advert

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.