Sol Medya

Advert https://www.tcnethaber.com//files/uploads/advert/fcd5e375fd.png Advert https://www.tcnethaber.com//files/uploads/advert/c96eab9d96.gif

Gürsel Tekin: Bu yıl motorlu taşıtlar vergisi alınmasın!

 CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, “Temmuz ayında 2. Taksiti tahsil edilecek olan Motorlu Taşıtlar Vergisi alınmasın. “dedi.

Gürsel Tekin: Bu yıl motorlu taşıtlar vergisi alınmasın!
47
28 Haziran 2020 - 21:26

 

Gürsel Tekin, “Küresel salgınla mücadele kapsamında birçok iş yeri kapanmış, yüz binlerce kişi işinden olmuş, vatandaşımız ciddi olarak gelir kaybı yaşamıştır. Salgın nedeniyle olağanüstü bir dönemden geçilmektedir. Alınacak önlemler ve ekonomiyi ayakta tutmaya dönük olarak verilecek destekler bu dönemin koşullarına uygun olmalıdır. Aksi durumda, milletimizin ödeyeceği fatura çok daha büyük olacaktır.“ dedi.

CHP’li Tekin açıklamasını şöyle sürdürdü: “Ülkemizin tüm kaynaklarını ihale dahi düzenlemeden devamlı yandaşlarına dağıtan iktidarınız, bir kez olsun vatandaşın derdine derman olmalıdır. Deprem olsa bağış, salgın olsa bağış, darbe olsa bağış… Artık yeter. Vergi politikanızda en azından bu dönemde bir değişikliğe gidin. Aylarca evde kal dediğiniz vatandaşa salgın sürecinin yıkıcı ekonomik, sosyal etkilerini bir nebze de olsa telafi etme adına motorlu taşıtlar vergisinin 2. Taksitini almayın.” dedi.

Tekin, yandaşın vergileri silinirken; işçisi, memuru, emeklisi, işsizi ile garibanın ekmeğinden, suyundan, iğneden ipliği tüm tüketim maddelerinden alınan vergiler artık halkın belini büktü. İşe gitmek için arabasının kontağını çeviren yurttaş, benzin yerine vergi yakmaya başlıyor. Gelin bir defaya mahsus adaletli, şeffaf bir vergi düzenini adına vatandaşın son taksitini almayın. Bu vatandaşın mağduriyetini ortadan kaldırmayacak ama kısmen de olsa rahatlatacaktır.” ifadelerini kullandı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Advert

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.