Sol Medya

Advert https://www.tcnethaber.com//files/uploads/advert/01c2ac1344.gif

Anne yüreği dayanmadı: Oğlunu kurtarmak isterken boğuldu

Almanya’nın Trebur kentinde, Ren Nehri kenarını komşularıyla gezmeye giden 5 çocuk annesi Gülhan E. (30), 5 yaşındaki oğlu Mehmet ile Ren Nehri’nde boğularak can verdi.

Anne yüreği dayanmadı: Oğlunu kurtarmak isterken boğuldu
25
29 Haziran 2020 - 9:00

 

Almanya’nın Trebur kentinde komşusu ve akrabalarıyla çocuklarını alıp Ren Nehri kıyısına giden Gülhan E., arkasına döndüğünde 5 yaşındaki oğlu Mehmet’i göremedi. Mehmet’in bir anda, hızla akan suyun içinde olduğu fark eden anne, hiç düşünmeden elbiseleriyle oğlunu kurtarmak için suya daldı.


Anne Gülhan (30), oğlu Mehmet’le (5) birlikte boğularak öldü.
ÇIKARDILAR YİNE SUYA GİRDİ
Mehmet’in 14 yaşındaki ablası da yardım için nehre girdi. Ancak nehirde akıntı çok güçlüydü. Özellikle kum yığılı sahiller arasındaki girintiler ve küçük koylar, burgaç yapıyordu. Bu burgaç Mehmet ve annesini suyun dibine çekti. İki kişi anneyi ve 14 yaşındaki kızını güçlükle sahile çekti. Ancak anne, yeniden hiç düşünmeden oğlu için suya atladı ama bu kez o da kurtarılamadı.

Ren Nehri, kumlarda küçük koylar oluşturuyor ve bu koylar arasındaki burgaçlar, yüzme bilenleri bile suyun dibine çekebiliyor.
BABA, ACI HABERİ TÜRKİYE’DE ALDI
Anne ile oğlunun cesedi yaklaşık iki saat sonra bulundu. Baba Rıdvan’ın ise olay günü, bir iş için Türkiye’de olduğu öğrenildi.
Ölen anne ile oğlu için Raunheim’daki camide taziyeler kabul edildi ve ailenin yakınlarından 100 kişi acısını paylaşmak için camiye toplandı.
Almanya anne baba Çocuk Ölüm Türkiye yüzme

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Advert

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.