Advert
Advert

Sol Medya

Erdoğan’dan koronavirüs pandemisinde baro operasyonu: ‘Kanun teklifini yarın sabah veriyorlar’

Erdoğan, “Daha demokratik bir baro yapısı oluşturmakta kararlıyız. Milletvekili arkadaşlarımız bu konuyla ilgili kanun teklifini yarın sabah veriyorlar.” ifadelerini kullandı.

Erdoğan’dan koronavirüs pandemisinde baro operasyonu: ‘Kanun teklifini yarın sabah veriyorlar’
278
29 Haziran 2020 - 16:33

 

SOLMEDYA- AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında kabine toplantısı gerçekleştirildi.

Erdoğan kabine toplantısı sonrasında baroların yapısının değiştirilmesi hakkında hazırlanan kanun tekifi hakkında açıklama yaptı.

Erdoğan’ın açıklamaları şöyle oldu:

Saldırmaktan hiç vazgeçmediler. Her başarısızlıklarında cepheyi biraz daha genişlettiler. Milletimiz destansı bir direnişle darbe girişimi de sonuçsuz bırakınca sınırlarımıza dayandılar. Salgın döneminde dahi boş durmadılar. Asılsız haberlerle halkımızı kışkırtmaya çalıştılar. Cumhur ittifakı Türkiye’nin bu kritik döneminde halkımızın sağ duyusu olarak tarihi görevler başarmıştır. Cumhur ittifakı siyasi tarihe altın harflerle yazılacak bir güç birliği olmuştur.

Yapıcı her türlü eleştiriye açık olduğumuzu söylememize rağmen hep düşmanlık duvarıyla karşılaşıyoruz. Tartışılmasına dahi tahammül gösterilemeyen konuların hepsi ülkemizin çözüm bekleyen kronik sorunlarıdır.

Erdoğan açıkladı: Kısa Çalışma Ödeneği ve nakdi destek ücreti uzatıldıErdoğan açıkladı: Kısa Çalışma Ödeneği ve nakdi destek ücreti uzatıldı

gercekgundem.com’un derlediğine göre; Erdoğan açıklamalarını şöyle sürdürdü: Meydanı kendi küçük hesapları için toplumun menfaatini hiçe sayan muhterislere asla terk etmeyeceğiz. Barolar başta olmak üzere meslek örgütlerinin sağlıksız yapıları faşizan uygulamalara varan sorunlar üretebiliyor.

Daha demokratik bir baro yapısı oluşturmakta kararlıyız. Milletvekili arkadaşlarımız bu konuyla ilgili kanun teklifini yarın sabah veriyorlar.

Kendimize göre doğru kabul ettiğimiz kimi hususlarda farklı ve haklı değerlendirmeler yapıldığını gördüğümüzde hiç yüksünmeden düzeltme yoluna gidiyoruz. Türkiye’yi 2023 hedeflerine ulaştırana kadar hiçbir engelin, hiçbir tuzağın bizi yolumuzdan alıkoymasına izin vermeyeceğiz.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Advert
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.