Advert
Advert

Sol Medya

Tuzun Kuruması

Tuzun Kuruması
Ogün ORPARS( ogundeliorpars@gmail.com )
185
29 Haziran 2020 - 13:15

 

Her insan’ ın mutlak ki fikri vardır. Fikir , zihinde oluşur. Zihin ise yaşadığı toplum , yediği, içtiği, sosyal çevresinin gibi bir çok veriyi toparlayarak olgunlastırır . Olgunlaşma aşamasında ise edindiği bilgiler oranında fikir sahibi olur. Geçmiş tarihlerden gunumuze gelinmesi ve bundan sonra da sürecek olan zaman diliminde, insanları yönetmek/ yonetilmek olarak izah edilen sistemin aslında Her kesin yönetildiğini hesaba kattiginimizda ortaya çıkan sonucu baz alarak şunu demek mümkün, yönetenlerinde , yönettiği toplumlarda , sağlıklı bir zihin yapısı olmayan , yönetilen yöneticilerin, ortaya koyacağı sağlıklı sonuç/ verilerin toplumun tüm kesimine sirayet ettiğini hesap ettiğimiz vakit nasıl bir sonuç ortaya çıkacaktır?
Topluma hareket yönü veren aydınlar topluluğu tek bir aydın/ gurup içinde yer aldığı vakit ne kadar özgür olur ?
Kendini özgür hissetmeyen / özgürlüğü elden alınmış aydın ne kadar fikir üretebilir?
Sosyal Medya üzerinden günlük bir saat tarama yaparak , döküman/ materyalleri inceliyorum . Bu inceleme sadece ülkemizle sınırlı değildir. Yapılan gözlemler sayısal bir istatistiklik tabii ki içermesi düşünülemez. Temel konu Din üzerine kurgulanmış Allah / Muhammet / Arap/ Alevi / Türk….gibi hükümet/ siyasi kimlikler görünüşte ikinci planda ki , genelde bu ekonomi ile ilgili konular içermektedir.
Buradan nereye gelmek istiyorum . Bizim toplum olarak Islam Diniyle ne sorunumuz var ? Insanlarımızın bilgi / düşüncesine saygılı olmak / onların fikirlerini paylaşıyor olmasından kim rahatsız olur ?
Asıl konu dikkatli takip eden gözler/ zihinlerde anlaşılıyor ki , plan dahilinde enforme edilen karanlık yapı ile karşı karşıyayız, haberleri yapan / yazanların bilgi seviyesi emin olun koca bir sıfır ( 0 ) dır. Türkculkten bahsedip , henüz damgalari bilmeyen ne kadar ” ham salak ” mevcut birbilseniz . Muhammedi savunduğunu düşünüp, muhammedi tanımayan ” ahmak ” yani ” körler , sağırlar birbirini ağırlar” ifadesi tam burası için söylenmiştir.
Işin asıl tarafı bu durumdan kimler çıkar elde etmektedir ? Bu konunun dikkatli incelenmesi gereklidir . Bizler buradan şu örgüt/ şu kişi/ şu devlet ….gibi ifade kullanıp yeni bir cephe açmak yerine , insanımıza sadece bir soru sormak ihtiyacı duyuyoruz . O da şu olur ; sizin burada amacıniz nedir ? Bunlardan kim menfaat elde ediyor ? Işte bu sorunun cevaplarını bulabilirsek zihni dünyamızda bir devrim yapmış olacağız.


OGÜN DELİ/ORPARS İMZASI İLE YAZILARIM YAYINLANMAKTADIR. AŞAĞIDA VERİLEN İLETİŞİM ADRESLERİMDİR. YAZI GELMESİNİ İSTEMEYEN GÖNDERİLERİMİN UYARILARI SONRASINDA KENDİLERİNE MAİL GELMEYECEKTİR.
yayınlamış olduğum yazılarımı: http://ogundeliorpars.blogspot.com.tr/
sayfası üzerinden takip edebilirsiniz.
twitter1 : https://twitter.com/ogundeliorpars
twitter 2: https://twitter.com/ogun_deli
cep telefonu: 05079903106 ve 05343371421

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Advert
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.