Advert
Advert

Sol Medya

Advert https://www.tcnethaber.com//files/uploads/advert/0944b191af.jpg

Tayyip Osturmuştur

Tayyip Osturmuştur
Ogün ORPARS( ogundeliorpars@gmail.com )
147
22 Ağustos 2020 - 18:48

 

 

Ülke nelere gebe kalıyor? Gençlik yıllarımda iyi hatırlıyorum. Karadeniz de petrol olduğu konuşulurdu. Ve bizler bunun doğru olduğu konusunda şüphemiz yoktu . Dün Cumhurbaşkanı bunu sürpriz olarak açıkladı. Tabii ki , bu bir başarıdır. Ülke ekonomisi içinde gereklidir . Bağımlılıklarımızı ne kadar azaltırsak o kadar özgür olacağımız kesindir İşin bu yönü başkadır. Bizim bahsimiz ise yakın bir gelecekte koltuğundan olan iktidarın kendine oy devşirmek için gösterdiği gayret / çabadır. Aynı olayı geçmişte Başbakan Bülent Ecevit içinde söyleye biliriz . Abdullah Öcalan ‘ in yakalanıp getirildiği haberinin ardından gideceği kesin olan hükümletin kalmak için gösterdiği zafiyet, bugün tekrar tecelli etmiştir.
Yani sözlerinin güvenirliği kalmamıştır . Aşağıda gündeme gelen haberde ne deniliyor?

“Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fatih sondaj gemisinin Karadeniz’de 320 milyar metreküplük gaz bulduğunu açıkladı. Aynı bölgede yeni keşifler beklediklerini vurgulayan Erdoğan, Akdeniz’de de çalışmalara hız verileceğini bildirdi.” demektedir . Bunu hükumet bilmiyor muydu ? Bu bugün mu keşfedildi.
15 temmuz gecesi anlatılırken konuya ilişkin
Canlı yayında Al Jazeera’nin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “15 Temmuz akşamı darbe haberini eniştesinden aldığını söyledi. Erdoğan, “Tabii burada bir istihbarat zaafı olduğu ne yazık ki ortada. Çünkü güçlü bir istihbarat maalesef olsaydı böyle bir imkan bu Fethullahçı terör örgütüne doğmazdı” dedi. Dönemin başbakanı Binali Yıldırım ise ;
“Sıkı yönetim ilan oldu, hadi geri gidin, evlerinize dağılın.” diye uyarılar yapıldığını duyduğunu aktaran Yıldırım, ilk andaki yaşananları yakın korumasından ve kendisini arayan dostlarından öğrendiğini” belirten başbakanın ülkesinde yaşadık.
İnsanın sarhoşken söylemeyeceği sözleri canlı yayınlarda tüm dünya duydu ve bizler şok olduk .
Bunun akabinde Hazine bakanı damat çıkıyor. Yükselen kur için abuk / subuk ifadeler kullanıyor ki , burada bu metne girmeyecek kadar saçma sapan cümleler. Simdi de “gaz bulduk” diye, milletle eğleniliyor.
Işin aslına bakarsanız, bu sonuç hükumet ile millet arasındaki bağların ne kadar koptuğunun bariz açıklamasıdır. Artık ne yaparlarsa yapsınlar gitmek durumundadırlar. Bu hükumeti daha sertleştirmeye / gündemi germeye zorlayacaktır. Çünkü düne kadar ” mağdur ” rolü artık millet tarafından kabul görmemektedir . Bu hükumetin ülke içindeki marjinal gruplar / örgütler üzerine oynamasını, onları taciz etmesi anlamına gelir .
Bugün insanımızı sokağa dökme gayreti içinde olan bu gruplar , Atatürk ismini kullanarak , kendilerince harekat etmektedir. Dikkatli davranmalıyız. Bu insanların ruh sağlıkları bozulmuştur.
Yani Cumhurbaşkanı tabir yerindeyse gaz çıkarmıştır. Argoca ise , Tayyip Erdoğan sadece oşturmuştur. Olan biten budur .
Ogun Orpars

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Advert
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.