Sol Medya

Ekranların kadrolu yorumcuları !

Ekranlarda tartışma programlarına çıkanlar, her şeyi siyasetçilerden, bilim adamlarından ve ekonomistlerden çok daha iyi biliyor! Hemen hemen her konuda ahkam kesmelerini ve tartışanları dinlediğimizde ne olduklarını, kim olduklarını, yapılarını anlamamak mümkün değil.

Ekranların kadrolu yorumcuları !
Yusuf Ziya LEBLEBİCİ
Yusuf Ziya LEBLEBİCİ( yusufziyaleblebici@gmail.com )
51
26 Kasım 2020 - 16:53

Gazetecilik yerine parti sözcüsü gibi davranıp, destek verdiği partinin her yaptığını savunan sözde gazetecilere baktığımda içimden “kimden ne kadar para alıyorlar da kendilerini bu kadar yırtıyorlar” demek geçiyor, diyorum da !

Aynı isimler bir çok kanalda karşımıza çıkıyor. Bir gün o kanalda, bir gün diğerinde… Haklı olarak da aklımıza partilerin “kadrolu TV yorumcusu” oldukları geliyor.

Bunların karşısındakilere baktığımızda ise-istisnalar dışında, siyaseti sadece kulislerden takip ederek yaşadıklarını sanıyorum. Hangi taraf olursa olsun, halktan kopuk bir anlayışla halkın karşısında halk için tartışmak çok tuhaf geliyor.

Kin ve öfkenin esiri olmuş bu kadrolu yorumcular saldırıyor, diğerleri de savunmaya geçiyor.

Gündemi birilerinin belirlenmiş olduğu tartışmalarla ekran karşısındakileri uyutmaya devam ediyorlar…

Kimi, zamanında iktidarın karşısında yer almış, ancak iyi bir konum verilince en keskin savunucularından biri olmuş, kimi yaptığı işle haksız beslenmiş, kimi de gazetesine, patrona ve iktidara yaranmak için ekran militanlığına soyunuyor. İktidardakiler bu sözde gazetecilere “hayır senin adın bu değil” deseler, ekrana çıkıp ateşli bir biçimde “ismimi yanlış biliyorsunuz, benim kimlikteki ismimi siz yazdınız” diyecekler !

Ekonomiyi, depremi, sağlığı, siyaseti, eğitimi, aklınıza ne gelirse her şeyi onlar biliyor, onlar değerlendiriyor.

Kapitalizmin ekran kanalıyla bizleri aldığını hep söyleriz, bunlar da gündemi birilerinin belirlenmiş olduğu tartışmalarla halkı kandırmaya devam ediyor ve aklımızı almaya çalışıyorlar !

Şu ortamda bile halkı kutuplaşmaya zorlayan bu zihniyet ve ekranların ateşli yorumcuları bir kez olsun birleştiriciliği deneseler, ne kadar güzel olduğunu görecekler !

Kin kusmaları, aba altından sopa göstermeleri, entrikalara başvurmaları, çıkar sağlamaya çalışmaları virüsten daha tehlikeli…
Herkes görevini iyi yapmalı. Gazeteciliğin halkı aydınlatmak ve bilgilendirmek olduğunu bildiği halde çıkarları uğruna bunu tersine çevirenler bilmeli ki, bir zamanların en güçlü iktidarları ve medyalarının yerinde şimdi yeller esiyor !

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Advert

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.