Sol Medya

Advert https://www.tcnethaber.com//files/uploads/advert/fcd5e375fd.png Advert https://www.tcnethaber.com//files/uploads/advert/c96eab9d96.gif

Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na 10 Soru

CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun siyaset tarzında siyasi rakiplerine soru sorma üslubu bulunmakta. Biz de CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na cevaplandırması dileğiyle on soru soralım.

Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na 10 Soru
244
05 Mart 2021 - 12:27

CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun siyaset tarzında siyasi rakiplerine soru sorma üslubu bulunmakta. Biz de CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na cevaplandırması dileğiyle on soru soralım.
1- Genel Başkan yardımcıları büyükşehir ve ilçe belediye başkanları aday adayları arasından adaylaştırma yapılacakken aday olarak tercih edilmesi için isim zikrediyorlar mı? Eğer Genel Başkan yardımcıları belediye başkan adayları belirlenirken bir ismin adaylaştırılması için talepte bulunuyorsa bunun sebebi nedir?
2- Genel Başkan yardımcıları büyükşehir ve ilçe belediye meclis üyeleri aday adayları arasından isimleri öne çıkartıp o kişilerin meclis üyesi adayı olmasını talep ediyorlar mı? Eğer Genel Başkan yardımcıları meclis üyesi adayları belirlenirken bir ismin adaylaştırılması için talepte bulunuyorsa bunun sebebi nedir?
3- Bir belediye başkanının ya da meclis üyesinin adı yolsuzluğa karışırsa, bir belediye başkanı ya da meclis üyesi istifa edip başka bir partiye geçerse bu kişilere referans olanlara bir yaptırım uyguluyor musunuz?
4- Belediye başkanlarının kurultay delegesi olmasının sebebi ve bu durumun parti içi demokrasiye faydası nedir?
5- Belediye meclis üyelerinin danışma kurullarında yer almasının sebebi nedir?
6- İki Genel Başkan, üç Belediye Başkanı eskiten meclis üyelerinin sürekli meclis üyesi olmasının sebebi nedir?
7- Bir kişinin partide iki görevi birden yürütmesi, aynı makamda iki dönemden fazla kalması ile ilgili görüşleriniz nelerdir?
8- Bir ilçeye ziyaret gerçekleştirdiğinizde neden yanınızda genellikle belediye başkanları ve belediye başkan yardımcıları olur da ilçe başkanı arkada, ilçe yöneticileri sizin ziyaretinizden habersiz olur?
9- Belediyelerin siyasetteki yeri ve belediye, siyaset arasındaki ilişki nasıl olmalıdır?
10- Liyakata önem veren bir Genel Başkan olarak listelerde önünüze konulan belediye başkan yardımcıları ve meclis üyelerinin eğitim seviyelerini kontrol ediyor musunuz?
Parti içi demokrasi adımları atılması için sorular çoğaltılabilir ancak bir yerlerden başlamak şart. Partinin iktidarın en güçlü adayı olması için hızlıca parti içi demokrasi adımları atılması ve partiye dinamizm kazandırılması şarttır.
Dr. Başar ERGÜN

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Advert

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.