Advert

Sol Medya

Advert

sperrmüll abholung berlin

Diyarbakır Tanıtım ve Yatırım Platformu kuruldu

Diyarbakır’ı uluslararası arenada tanıtmak ve yatırımcı çekmek adına 3 dernek tarafından kurulan Diyarbakır Tanıtım ve Yatırım Platformu kentte iş dünyası açısından heyecan yarattı.

Diyarbakır Tanıtım ve Yatırım Platformu kuruldu
21
30 Ağustos 2021 - 21:06

Diyarbakır’ı uluslararası arenada tanıtmak ve yatırımcı çekmek adına 3 dernek tarafından kurulan Diyarbakır Tanıtım ve Yatırım Platformu kentte iş dünyası açısından heyecan yarattı. Memleketçi Sanayici ve İşadamları Derneği (MİSİAD) Güneydoğu Anadolu Bölge Başkanı Başkanı Fırat Özmen, MARMARA Uluslararas Mütahit İş İnsanları ve Sanayiciler Derneği Genel Başkanı Başkanı M. Zeki Gedikoğlu ve Türk Arap Afrika Ekonomi Strateji İşbirliği Derneği Genel Başkanı Doktor Muhammed Adil’in bir araya gelerek kurdukları platformun amacı Diyarbakır’ı uluslararası arenada tanıtım kente yabancı yatırım çekmek ve bölge insanının istihdamını sağlamak amaçlanıyor. Toplantıda Başkan Fırat Özmen, Başkan M.Zeki Gedikoğlu ve Başkan Doktor Muhammed Adil yanı sıra MARİMDER Genel Sekreteri Neval Karakuş, MARİMDER Güneydoğu Anadolu Bölgesi Başkanı Mehmet Ali Can,MİSİAD Bölge Başkan Yardımcısı Mehmet Zeki Çınar ,MİSİAD Kayapınar İlçe Başkanı Hasan Arslan,Misiad Bağlar İlçe Başkanı Aydın Selçukhatun, Misiad Gençlik Kolları Başkanı Muhammed Barış Kılıç da hazır bulundu.

 

Platformu oluşturmak için kente gelen MARMARA Uluslararas Mütahit İş İnsanları ve Sanayiciler Derneği Genel Başkanı Başkanı M. Zeki Gedikoğlu ve Türk Arap Afrika Ekonomi Strateji İşbirliği Derneği Genel Başkanı Doktor Muhammed Adil, MİSİAD Güneydoğu Anadolu Bölge Başkanı Başkanı Fırat Özmen’i makamında ziyaret ederek ilk toplantılarını gerçekleştirdiler.

BAŞKAN ÖZMEN: KENTİMİZ İÇİN ÇOK GÜZEL İŞLER BAŞARACAĞIZ

Toplantı sonrası açıklamalarda bulunan Başkan Özmen, “Kentimiz gelişmesi Uluslararası arenada tanıtımının yapılması Diyarbakırımıza yabancı yatırımcının gelmesi adına bir araya gelerek bu platformu oluşturduk. MARMARA Uluslararas Mütahit İş İnsanları ve Sanayiciler Derneği Genel Başkanı Başkanı M. Zeki Gedikoğlu ve Türk Arap Afrika Ekonomi Strateji İşbirliği Derneği Genel Başkanı Doktor Muhammed Adil’e ziyaretlerinden ve platformu oluşturmamızda yardımcı olmalarından dolayı sonsuz teşekkür ediyorum. Bizler ülkemizin menfaatleri için işbirliğine hazırız. Kentimiz ve ülkemiz için çok güzel işler başaracağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Şehrimizi kalkındırmak adına çok güzel çalışmalar yapacağız. Platformumuza katılmak isteyen herkesime kapımız ardına kadar açıktır” diye konuştu.

BAŞKAN GEDİKOĞLU: TÜRKİYE’NİN KALKINMASINDA ÖNEMLİ BİR ROL ÜSTLENECEK

Kurdukları platformun Türkiye’nin tek vücut olup kalkınmasında önemli bir rol üstleneceğini belirten MARİMDER Başkanı M. Zeki Gedikoğlu ise, “Arz edildiği gibi, üyeleri arasında iş deneyimi ve teknik kapasitesiyle ülkemizi temsil edebilecek donanıma sahip birey ve sirketler topluluğudur bu faaliyetler arasında birçok dernekli çözüm ortaklarımız vardır bunların en başında Türk-Arap İşbirliği Kısadır Taska Dediğimiz Dernek ve Genel Başkanı Sayın Dr. Muhammed Adil Bey ile birlikte birçok birçok projeye müşterek karar vererek bu halka zincirine kıymetli Hemşerilermiz iş adamlarımızdan oluşan MİSİAD Güneydoğu Bölge Başkanı Fırat Özmen beyi ziyaret ederek çok olumlu bir görüşmeler elde etmiş olduk bu görüşmeler neticesinde ilerleyen zamanlarda hem dostluklarımızı pekiştirmek hem de ticari anlamda kapasite artırımına gitmek için ortak çalışmalarımız prensip anlaşmalarımız doğrultusunda başlamış olup doğusundan batısına kadar Türkiye’nin tekvücut olup kalkınmasında önemli bir rol üstlenecektir bu fırsatı veren misiad güneydoğu bölge başkanı Fırat Özmen ve çok değerli üyelerine şükran duygularımı arz ediyorum çalışmalarında başarılar diliyorum. En içten ve derin saygılarımızı arz ederiz” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.