Advert

Sol Medya

Advert

sperrmüll abholung berlin

Takip edebilmek bu kadar zor değildir.

Takip edebilmek bu kadar zor değildir.
Yusuf Ziya LEBLEBİCİ( yusufziyaleblebici@gmail.com )
336
07 Eylül 2021 - 11:56

Belki de dünyanın hiç bir ülkesinde gündemi takip edebilmek bu kadar zor değildir.

Yangınlar, seller, mafya, göçmenler, sığınmacılar, siyaset vb. konular gündemi o kadar doldurdu ki, vatandaş ülke sorunlarından kendilerini düşünemez oldu.

Siyahı beyaz gösterme görevlerini üstlenenler, yandaş medyalar tarafından ekranların kanalıyla evlerimizden çıkmak bilmiyorlar.
İzliyoruz, karşılarında muhalefet yapacakların nasıl tavır alacaklarını, nasıl karşı çıkacaklarını ve bizleri nasıl rahatlatacaklarını bekliyoruz. Ancak, düşünsel açıdan tatmin de olamıyoruz.

Ekranları parselleyen ve kaç kişinin okuduğu belli olmayan yandaş gazeteciler, kendilerine verilen konuları ve yanıtlarını koro halinde dile getiriyor. Kollarında taşıdıkları mitomani serumuyla hırçınlıklarını, toplumsal ayrışma teorilerini topluma enjekte etmeye çalışıyorlar.

Adeta Goebbels rolüne soyunan bu yandaş grup, tıptan eğitime, siyasetten spora, magazinden sanata, yani her konuda adeta “her şeyi bilen” olarak iktidarı aklamak ve başarılı gösterebilmek için kırk takla atıyor.

TV’lerden veya başka kanallardan ne alıyorlar bilmiyorum ama, böylesine cengaver gibi çarpışan bu sözde gazetecilerin boşa kürek çekmeyeceğini biliyorum.

Ülkemizin en akıllı (!) ve ekranların kadrolu bu 10-15 kişisi, bugün savunduklarına yarın reisleri “hayır öyle değil” dese, bunlar çıkıp “evet öyle değil” diyecekler. Yani bunların ilkeleri falan hepsi reislerine bağlı !

Binlerce esnafın kepenk kapattığı, yüzlerce vatandaşımızın geçim sıkıntısından intihar ettiği, dövizin tavan yaptığı, faturaların ödenemediği, halkın kutuplaştırıldığı bu dönemde “%22 büyüdük” açıklamasına aslında büyüyenin birilerinin serveti olduğunu söyleyen kimseyi göremiyoruz.

Yeşil rengi çok seven, ancak tabiattayken bundan rahatsız olup, bu rengi bannotların üzerinde görmeyi tercih edenlerin zihniyetlerini “gül bahçeleri”nde gösterme görevini üstlenen bu kişilerden kurtulmanın tek yolu, savundukları partide makam sahibi yapılmasıdır.
Alın bu adamları çabaladıkları yerlere, çünkü hak ediyorlar, boşuna yorulmasınlar. Nasılsa onların da yerine geçecek Goobbelsler var!

 

 

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.