Advert

Sol Medya

Advert

sperrmüll abholung berlin

Habere Takla Attırmak

Öncelikle sanal ortada birkaç gündür gördüklerimi yazmak istedim.

Habere Takla Attırmak
FAKİR YILMAZ( fakiryilmaz@hotmail.com )
3
03 Ekim 2021 - 9:19

Öncelikle sanal ortada birkaç gündür gördüklerimi yazmak istedim ama ‘Ondan, onlardan daha önemli’ dediklerim dolaysıyla birçok şey gibi onu da öteledim, o gördüğüm fotoğraflara bakmamak için gözlerimi kapatıp, kurşundan hızlı klavyeyi gezen parmaklarımı frenledim kendimi ondan, onlardan aşağı düşürmeme adına..

Ve kendi iç dünyamdan uzaklaşma adına, dizlerimin üzerinde ki açtığım bilgisayarımdan açtığım haber kanalarını ‘değmezler’ gibi yazı sayfamın arkasına alarak, kulaklarıma görev verip, yaşananları sesli dinleyerek daldığım ülke ve dünya gündemiyle meşgul olurken önce Irak, İran Savaşı sonra Arap, İsrail Savaşı ile ilgili tarihi sayfalarını yeniden okuyup, belgesellerini izlerken onca haber arasında ilginç bir habere rastladım.

İktidar medyası, Ana akım, havuz basın denen haber sitelerinden birinde gördüğüm haberin dikkatimi çekmesinin diğer bir nedeni de o bölgede uzun yıllar gazetecilik yapmamın etkisi var mıydı bilmem ama haberi okurken yaşananları hiçbir şey olmamış gibi ‘Ne olmuş ki yaşandı, bitti’ diyenlere benzettim.

Çünkü 99 depremine kadar gazetecilik yaptığım bölgede yani hep vilayet olmak isteyen ama memleketim ‘olmaz’ denilen ama başta benim haberlerim, yorumlarım olmak üzere oluşan kamuoyu üzerine oluşan atmosferle Ardahan’da ki samimi birliktelik kurulamadığı için hala ilçe olarak kalan Kocaeli’nin Gebze ilçesinde haber orada sevdikleri olan biri olan ve yerel gazetelerinde hala yazılarımın yayınlandığı benim dikkatime takılmış gibiydi..

Ve haberi bir kez değil birkaç kez okuduktan sonra birinin ona attığım bir küçük klipi izlerken klipimi tebessüm ederek izlediğini yazdığı mesajının ne kadar acı verdiğini de bir kez daha his ediyordum.

Bu duygular içinde okuduğum ve benim de acı bir tebessümle okuduğum haberin takla atılarak haberleştirildiğini anlarken ülke basınının içinde bulunduğu durumu da anlıyor, yaşananları, yaşatılanları yaşadığım acılar gibi.

Ve uzatmadan takla attırılan habere bende tam tersi takla attırarak asıl gerçeğin takla attırılarak saklanılmayacağını ve yaşanan gerçeklerin takla atarak saklanamayacağını anlatmaya çalıştım, yorumunuza bıraktığım aşağıda ki haberimle..

İşte yine uykusuz bırakan duygularla gece yarısını bulan yazım ve o haber..

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.