Advert

Sol Medya

Advert

sperrmüll abholung berlin

Irkçılığı Sorguluyoruz, Sendika Çalışmalarından Selamlar!

Sanayii Toplumu Batı Avrupa Ülkelerinde yükselmekte olan ırkçı hareketler, kaygı ile izlenmektedir.

Irkçılığı Sorguluyoruz, Sendika Çalışmalarından Selamlar!
Remzi UYSAL( remzi@solmedya.com )
12
11 Ekim 2021 - 11:06

 

Hitler Faşizmin 1930’lu yıllarda iktidar olup dünyayı kana buladığı Almanya’da, ırkçı bir partinin günümüzde yükselmekte olup, Federal, Eyalet ve de Kent Parlamentoları’nda da yer almakta olmaları, konu olarak sosyolojik yönden tanıma muhtaçtır.

Refahtan yeterince pay alamayan grup insanlarına, faşist yönetim özlemi taşıyan, programlayan örgüt ve siyasi partiler, genellikle ve de devletler tarafından yeterince sunulan ücretsiz eğitimden de yararlanamamış bilgi ve genel kültür yoksunu kent varoşu sanayii toplumu gençlerini, yanlış hedeflere yönlendiriyorlar.

COVID-19 nedeni ile bir yılı aşkın bir süreden bu yana bir araya gelemeyen, “ver.di” (Hizmet Sendikaları Birliği) sendikamızın Schleswig-Holstein ve Mecklenburg vor Pommern eyaletlerini kapsayan, ver.di Kuzey Almanya Teşkilatının Çalışma Grubu olarak, bugün Lübeck kentinde tarihi HOLSTENTOR kapısının karşısında bulunan, DGB(Alman Sendikalar Birliği) salonunda bir araya geldik.

Her iki eyaletimizin değişik kentlerinden gelen ve değişik meslek gruplarından arkadaşlarımız, bölgelerinde yapılan çalışmalardan sunumlar yaptılar.

Gündemimizin ağırlık konusu, “Irkçılığa Karşı Mücaadele” olduğundan, arkadaşlarımızın kent ve bölgelerinde yaptıkları çalışmaları takdirle dinledik ve notlarımızı aldık.

19 Mayıs/TÜRGEM derneğimizin 23 Ekim 2021 günü Lübeck kentinin görkemli konser ve konferans salonu Kolosseum‘da gerçekleştireceğimiz “Sağcı Irkçı Hareket ve Nefret Suçları ile İslam ve Türk Korkusuna (Fobisine) Karşı Mücaadele” konferansına, bulmakta zorlandığımız sunuculuğunu da, Neumünster kentinden gelen, ırkçılığa karşı yayınları, yazı ve mücaadelesi ile tanınan deneyimli, bölgesindeki ırkçı – Nazi örgütlerinin defalarca hedef aldığı cesur serbest gazeteci arkadaşımız Dieter Hanisch, üstlenmeyi kabul etti.

Irkçılık, vatan, millet, bayrak sevgisi değildir.

Irkçılık, özünde bir insanlık suçudur.

Irkçılık önlenemez ise, faşizme giden yolun adımları olabilir.

Bu nedenle “ver.di Çalışma Grubumuzun” yapmakta olduğu özverili çalışmalar, toplumda takdirle karşılanmaktadır.

Bu alanda, içinde yaşamakta olduğumuz toplumumuzda bireylerin barışçıl yaşayabilmesine katkıda bulunmak için, ırkçılığa karşı tavır içinde özverili – fahri çalışma yapan arkadaşlarımızın en tabii beklentileri, çalışma alanlarında insanlarımızın kendilerine destek vermeleridir.

Irkçılığın panzehiri, insanların barıştan yana ve çevresi ile dayanışma içinde olmasıdır.

Remzi Uysal
Lübeck, 10.10.2021

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.