Sol Medya

Advert https://www.tcnethaber.com//files/uploads/advert/fcd5e375fd.png Advert https://www.tcnethaber.com//files/uploads/advert/c96eab9d96.gif

Tarih Hafızası Silinmez

30 Haziran 2020 tarihinde, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu gurup toplantısında konuşuyor. Bu saatlerde İstanbul Barosu Çağlayan Adliyesi Önünde, polis engellemesi altında eylem yapıyor. Adalet Bakanı Barolar ile ilgili bir taslak çalışması olmadığını ekranların karşısına çıkıp açıklama yapıyor. Tv ekranlarında konuşan papağanlardan biri adalet bakanının sözlerini dile getiriyor . Üniversite kapabiliyor … bunlar ve bir çok şey aynı günde yaşanıyor .Bu kısa olup biteni hükmet ve koca bir millet ayık ayık İZLIYORUZ… Öküzün trene nasıl baktığı konusu malum , hiç farkımız yok …
Ülkemizde dört Cebeliye dikkat etmeliyiz . Cami Hocaları, Üniversite Hocaları, Hakim/ Savcı/ Avukatlar ve Esnaflar …
Bu dört unsur ülkenin geleceğini tayin de önemli veriler sunmaktadır.

Tarih Hafızası Silinmez
156
01 Temmuz 2020 - 7:50

Günümüzde Cami Hocaları aldıkları ücret/ sosyal güvenceler ve cukkalar sonrası gayet keyifli , adli unsurlar / akademik kesim ve esnaf durumları zaten malumdur. Durum / şartlar/ koşullar sonrası çıkıp birileri hala güzel güzel laflar edip yoluna devam ediyorsa bilin ki, orada ciddi sorunlar vardır. Bu tespit zaten hepimizce malumdur .
İşin en tuhaf yani gidişatı görenlerin, olaylara / vak’alara müdahale etmesindeki kritik kararları veremiyor ,
temel sorunun diplerine baktığımız vakit fertlerin aynı fikri paylaşıyor olmasına karşın, bir araya gelip organize olamıyor olmasıdır.
Ortamda oluşan boşlukta iktidar güçleri tarafından doldurularak doğal dönüşüm gerçekleşmiş oluyor .

Sivil Toplum Kuruluşları günümüzde baskı/ kontrol altında tutularak organize olmaları engellenmektedir. Siyasi Partilerin gerek kendi iç yapısı/ dış yapısı organize olabilmesini engelleyecek tüm unsurları içinde barındırırken , hükumete resmen yancılık yapmaktadır. Toplumu bir araya getirecek aydınların kendilerine zaten der mani kalmamış haldedir . Hal ve vaziyet budur . Peki buradan çıkış/ kurtuluş yok mudur? Elbette ki bu şık her daim vardır.

Siyasi Partileri Çözüm dışında tutmak / yok saymak başka sorunlarında tekrar gündeme gelmesine vesile olacaktır. Çözümü mevcut günümüz sistemini yıkıp tekrar aynı sistemi düzenlemesini yaparak / güncelleyerek yapma şansını maalesef kaybettik.
Çözüm Türk Milletinin Kadını/ esnafı/ adliyesi ve vaaz veren hocasıdır.

Bu tabii bir çözüm paketi olarak önünüze getirip burun dediğimiz bir mesele değildir. Türk Milleti Kendi gücüne/ iradesine sahip çıkmadığı sürece hiç bir çözüm/ öneri fayda etmeyecektir .
Buradan tekrar CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ‘ na seslenmek istiyorum . Peynir , ekmek cümleleri ile laf cambazlığıyla buraya kadar gelmek mümkündür. İcraat noktasında CHP üzerine düşen tarihi yükün ağırlığını alarak kararlar alarak ( acil ) çözüm yollarını açmalıdır. Kılıçdaroğlu genel kurulda başkanlık koltuğunu gönül rızasıyla bırakıp yeni ekibin yanında yer alarak hareket etmelidir.
Bu durum ülkeye yeni bir fırsat/ umut ışığı olacaktır. Hantal yapının hareketlenmesi / dinamiklerin hareketi mümkündür. Bunu yapmazsanız bilinmelidir ki , tarih sizleri yazarken , bugün o cümleleri zaten kurmaya başlamıştır.
Ogün Orpars

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Advert

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.