Advert
Advert

Sol Medya

Mardin’de “TEDAS ” Müdürü gücünü nereden alıyor?

Mardin TEDAŞ il müdürü Mehmet Bulut neredeyse bir bakanı ve valiyi geçmiş durumda. Mardin’deki yıllardır devam eden çiftçi ve TEDAŞ kaosu bir türlü çözülemiyor. O halde yıllardır devam eden bu zulmün arkasındaki güç büyük olmalı ve bu güç TESAŞ ve siyasette yer alan bazı şahsiyetlerin ortaklığı olamaz mı? İşte bu akılara bu tür derin soru işaretleri getirmektedir.

Mardin’de “TEDAS ” Müdürü gücünü nereden alıyor?
177
16 Temmuz 2020 - 12:36

Mardin deki TEDAŞ il müdürü tek başına yıllardır bu kadar milletin efendisine kafa tutması mümkün olamazdı. Mutluka bazı siyasi şahsiyetleriyle ihale ortaklığı olmalı ki perde arkasında güç kazanma şansı olabilsin.

Yıllardır devam edip ve kanrenglesen bu sorun göz önüne getirdiğimizde bu işin altında derin ortaklıklar bulunduğuna işaret ediyor. Bu güç ortaklığı siyasi ayağı vardır. Ve bu siyasi ayak bu şirketi ve müdürü kara perdelerin arkasında güç desteği vermeye çalışıyor.
Geçen aylarda fox ,halk ,TV 100 ,ilhak, medya hariç tüm ulusal kanallarda es zamanlı olarak çiftçilerin hakkında kaçak kullanıldığını ilan ettiler ahlaksızca. İşte bu organize yi bu müdür tek başına yapma gücü yoktur. Bu organize yi bu müdürle gizliden ortak olan siyasi şahsiyetlerin işi olduğu işaret ediyor.
Bu yalnızca kendi başına olsaydı bir saniye bile Mardin kalma şansı olamazdı. Mardin de değilde başka ilde böyle tek başına davranan bir müdürün bir saniye yerinde durma şansı olamazdı.
Ayrıca bu müdürün arkasında siyasi güç olmasaydı bu müdür çoktandır tutuklanmıştı ve en ağır ceza ile cezalandırılmış olurdu. Çünkü Mardin Afrika yi geçen dramlara yol açtı, binlerce arazilerin ekilmemesine ve kurutulmasına neden oldu. hayvanların ölümüne sebep oldu ve bu sıcakta ve bu corona salgında aylardır onlarca köyü karanlıkta bırakan bir müdür. Ve gerçek hukuk devletlerinde bunun cezası çok ağır sayılır. Ve ne yazık ki bu müdürün sahipsiz Mardin gibi bir yerde olması çok şanslı çıktı. Nasıl olsa siyasi Akbabalari onu perde arkasında kuruyabiliyor.
Bu temelde Artık bu ise son verecek vicdanlı savcıları göreve davet ediyorum. Bu işin son hücresine kadar soruşturup bu müdürle gizli kapalı ihaleci ortaklığı kim varsa ortaya çıkarılmasını talep ediyoruz. Ve herşeyi halka açıklanmasını talep ediyoruz. Aksi halde bölge göçe zorlanır bölge kaosla kaplanır.

Haber: Vahap İLHAN

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Advert
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.