Sol Medya

İtalya Roma’da, Küresel Sağlık Zirvesine ev sahipliği yapacak

Avrupa Komisyonu ve İtalya, G20’nin başkanı olarak, 21 Mayıs 2021 tarihinde Roma’da “Küresel Sağlık Zirvesi” yapacak.

İtalya Roma’da, Küresel Sağlık Zirvesine ev sahipliği yapacak
9
11 Nisan 2021 - 1:32

Avrupa Komisyonu ve İtalya, G20’nin başkanı olarak, 21 Mayıs 2021 tarihinde Roma’da “Küresel Sağlık Zirvesi” yapacak.

Zirve, G20 ve davet edilen liderler, uluslararası ve bölgesel kuruluşların başkanları ve küresel sağlık kuruluşlarının temsilcileri için COVID-19 salgınından çıkarılan dersleri paylaşmaları ve bir “Roma Bildirgesi” geliştirip onaylamaları için bir fırsattır.

İlkeler, gelecekteki küresel sağlık krizlerini önlemek için daha fazla çok taraflı işbirliği ve ortak eylem için ve daha sağlıklı, daha güvenli, daha adil ve daha sürdürülebilir bir dünya inşa etmek için ortak bir taahhüt için güçlü bir kılavuz olabilir.

Zirve üzerine inşa edilecek

Koronavirüs tedavilerine, testlerine ve aşılarına evrensel erişim için geçen yıl dünya çapındaki bağışçılardan 16 milyar Euro’ya yakın bir toplanan taahhüt maratonu olan Coronavirus Global Response çok taraflı kurumların ve çerçevelerin mevcut çalışmaları, özellikle Dünya Sağlık Örgütü ve Uluslararası Sağlık Tüzükleri G7 ve G20’de yer alanlar dahil olmak üzere diğer sağlık girişimleri ve süreçleri İnsanlığı gelecekteki pandemilere karşı korumak için dünyanın daha hazırlıklı olması gerekiyor.
Derslerimizi öğrenmemiz gerekiyor ve tüm ülkelerin küresel sağlık güvenliğini iyileştirmek için birlikte daha iyi çalışması gerekiyor. Bu çabaları desteklemek için Avrupa Birliği, İtalyan G20 Başkanlığı ile bir Küresel Sağlık Zirvesi’ne ev sahipliği yapacak.
Ursula von der Leyen, Avrupa Komisyonu Başkanı
https://global-health-summit.europa.eu/index_en

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Advert

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.