Advert
Advert

Sol Medya

Advert https://www.tcnethaber.com//files/uploads/advert/0944b191af.jpg

Walk Wıth Amal 29 Temmuz’da Tarsus’ta

Ailesini kaybeden çocuk mültecilerin dramına insani boyutta dikkat çekmek amacıyla yürütülen “Walk with Amal” projesinde annesini arayan 9 yaşındaki bir kız çoc,uğunun hikâyesini anlatan uluslararası “Gezici sanat ve umut festivalini” 29 Temmuz’da Tarsus’ta ağırlanacak.

Walk Wıth Amal 29 Temmuz’da Tarsus’ta
52
19 Temmuz 2021 - 15:57

The Walk – Yürüyüş projesi, Küçük Amal adındaki, 9 yaşında bir mülteci kız çocuğunu simgeleyen 3,5 m boyundaki kuklanın, Türkiye-Suriye sınırından Birleşik Krallık’a uzanan, 4 ay sürecek bir yolculuğu. Yürüyüş 27 Temmuzda Gaziantep’ten başlıyor, Adana’dan sonra 29 Temmuz’da Tarsus’a geliyor.


Küçük Amal, annesini bulmak üzere çıktığı bu yolculukta, 8.000 km yol kat edecek ve 27 Temmuz – 3 Kasım 2021 tarihleri arasında ziyaret edeceği her köy, kasaba ve kentte sanatçılar ve sivil toplum kuruluşları tarafından halka açık ve samimi kültür ve sanat etkinlikleri ile karşılanacak.

Handspring Kukla Kumpanyası tarafından yaratılmış olan 3.5 metre boyundaki bir mülteci kız çocuğu kuklası, ‘Küçük Amal’, yerlerinden edilmiş, çoğu ailesinden ayrı düşmüş tüm çocukları temsil ederek 8,000 km’yi aşan yolculuğu boyunca şu mesajı verecek “Bizi unutmayın!”.

Yürüyüş, sınırları, siyaseti ve dili aşan sanatsal bir tepki. Bu kültürel projeyle, dünya, yerlerinden edilmiş, her biri ayrı bir yaşam öyküsüne sahip ve şimdi küresel pandemi karşısında her zamankinden daha da savunmasız olan milyonlarca çocuğu hatırlayacak.
Yürüyüş, rotası boyunca birbirinden değerli her türlü sanatçıyı bir araya getirerek katılımcı bir açık hava etkinliği yaratacak. Küçük Amal’ın gittiği her yerde, bireysel sanatçılar ve topluluklar onu karşılayacak, şehre yayılan festivallerle, şiir, müzik tiyatro ve dans performanslarıyla hoş geldin diyecek.

Çevrimiçi yayınlanan etkinlikler sayesinde rota boyunca Küçük Amal’ı evlerinde, kentlerinde ağırlayan, yolda tanıştığı yüzlerce insanın hikâyesi ile birlikte uluslararası bir izleyici kitlesiyle buluşturacak.

29 Temmuz günü Tarsus’a gelecek olan Amal’ı karşılayacağız ve Tarsus’ta Kent Konseyi tarafından ağırlanacak. Saat 18.00’de Saint Paul Anıt Müzesinden çocuklarla birlikte yürüyüşe başlayacak olan Amal Ulucami’yi ziyaret ettikten sonra Kubatpaşa Medresesi önündeki alanda çeşitli etkinliklerle Tarsuslularla buluşacak.

Ailesini kaybeden çocukların dramını anlatan bu uluslararası projede Tarsus’un da yer almasıyla aynı zamanda kentimizin tanıtımına da önemli katkı sağlanacak.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Advert
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.