Advert

Sol Medya

Advert

sperrmüll abholung berlin

Ormanlar Yanmıyor, Kesiliyor!

Kurak geçen havaların doğuda ekili alanları, egede ormanları yakarken hunharca kesilen ormanlar gündeme bile gelmiyor.

Ormanlar Yanmıyor, Kesiliyor!
30
26 Ağustos 2021 - 1:23

Haber: Fakir YILMAZ

SOLMEDYA- Günler süren orman yangınlarının çokça tartışıldığı ülkenin kuzeyinde devlet eliyle yapılan orman kesimleri dolaysıyla bölgenin simgesi konumunda ki sarı çamları tek tek yere düşüyor.

‘Genişletme’, ‘Yenileme’ adı altında her yıl artarak süren orman kesimlerinin yeniden başladığı Ardahan’ın Göle ilçesi ve İl genelinde yaşanan orman kesimlerinin önüne geçemeyen bölge halkı başta STK’lardan olmak üzere herkesten yardım istiyor.

STK’ları göreve çağıran bölge halkı son olarak aşağıda k, çağrıyı yaparak Yeşil Göle adını veren yanmaz çamların hunharca doğranması karşısında neden sesiz kalındığını sorgulamakta.

Sarı çamların tek tek yere düşürüldüğü Göle’de, Göleli AK Parti Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay’ın yanı sıra CHP’den ayrılıp, Yenilik Partisi adında bir parti kuran Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz başta olmak üzere CHP’li Ardahan, Hanak, Damal Belediye Başkanlarının, AK Partili Göle, Çıldır, Posof İlçe Belediye Başkanları ile Ardahan’ın tek Beldesi Köprülü (Goreveng) Beldesinin AK Partili Belediye Başkanı gibi bölge adına kurulan sivil toplum kuruluşları ve aydınların, çevrecilerin sessizliğine tepkiler gün geçtikçe çığ gibi artıyor.

 

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.