Advert

Sol Medya

Advert

sperrmüll abholung berlin

AKP Sandık güvenliği uygulamalarını neden kaldırdı?

AKP baraja takılacağını gördüğü için, koltuğu kaybetmemek için her yola baş vurmaya devam ediyor. Önümüzdeki seçimi alabilmenin yolunu ise sandık güvenliği olan tutanak altına alına bazı kararları iptal ederek kendi lehlerine olacak hale getirdiler.

AKP Sandık güvenliği uygulamalarını neden kaldırdı?
120
28 Ağustos 2021 - 11:37

Sandık Eğitimindeyim, çok önemli değişiklikler var, bunların çıkarılması kanuna da aykırı imiş, bunların yazılması gerekiyor. CHP düzeltilmesi için baskı yapıyormuş.

1. Sandık Başkanının teslim aldığı ve sabah hazırlık esnasında sayımı yapılan boş zarf ve pusula sayılarının yazıldığı bölüm tutanaktan çıkartılmış,
2. Sandığa ait seçmen listesinde olmadığı halde kanun gereği (sandık kurulu üyesi veya görevli kolluk kuvveti olarak Örnek 142 belgesiyle) oy kullanan seçmen sayısının belirtildiği bölüm tutanaktan çıkartılmış.
3. Geçersiz sayılan zarf ve pusulalar ile hesaba katılmayan zarf ve pusulaların, geçersizlik veya hesaba katılmama nedenlerinin yazıldığı bölüm tutanaktan çıkartılmış,
4. Halk oylamasına katılan seçmen sayısı tutanakta yer alırken, sandıktan çıkan zarf sayısı ile zarflardan çıkan oy pusulası sayısının yazıldığı bölüm tutanaktan çıkartılmıştır.
Bundan önceki pek çok seçimde tecrübe ettiğimiz üzere, yukarıda sıraladığımız hususların tutanak ile kayıt altına alınması, seçimin ve sayımın sağlıklı olması açısından çok önemlidir.

KAYNAK: İLHAN DEMIR

BU YAZİSİNİ HİZLA VE BOLCA PAYLAŞALİM ĹUTFEN, ÇOK ÖNEMLİ. TEŞEKKÜRLER

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.