Advert

Sol Medya

Advert

sperrmüll abholung berlin

‘Erdoğan panik içinde; kendi kendini bitirecek’

Eski bakan Sadettin Tantan, ‘Muhalefet konuşmazsa, AKP Genel Başkanı kendi kendini bitirecek. Şu anda panik içinde’ dedi.

‘Erdoğan panik içinde; kendi kendini bitirecek’
1
10 Ekim 2021 - 19:29

Sözcü gazetesi yazarı Saygı Öztürk, bugünkü köşesinde Eski İçişleri Bakanlarından Yurt Partisi Genel Başkanı Sadettin Tantan’la yaptığı görüşmeye yer verdi.

Görüşmede Tantan, muhalefete bir öneride bulunuyor: “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ve parti sözcülerine cevap vermeyin. Muhalefet konuşmazsa, AKP Genel Başkanı kendi kendini bitirecek. Şu anda panik içinde.”

Öztürk’ün köşesindeki ilgili bölümü şöyle:

“Muhalefet konuşmazsa, AKP Genel Başkanı kendi kendini bitirecek. Şu anda panik içinde. Bat’ıdan destek istiyor, halifelik hayaliyle yaşıyor. Çok büyük servet sahibi oldular. O serveti kullanamayacağını biliyor. O’nu ayakta tutan, muhalefet parti liderleri ve sözcüleridir.

Erdoğan ve ekibi hakkında hiç konuşmaya bile gerek yok. Yurtiçinde ve dışında güven kaybetmiş bir isim. Yandaşlarının nasıl zengin oldukları açığa çıktı. Artık, dini değerlerimizi kullanması da onu kurtaramıyor. Şu anda yapılan devlet gücünün tehdit aracı olarak kullanılmasıdır. Muhalefet, devlet kurumlarına sahip çıkarsa, oradaki vatanperver insanlar da kanunsuz emirleri artık dinlemeyecek ve yasadışı istekleri yerine getirmeyecektir.”

Tantan, Erdoğan’ın, muhalefet partilerine, “İktidara talip olmamaları” yönündeki çağrısını ise şöyle yorumladı:

“AKP içinde de iktidar savaşı var. Muhalefete ‘İktidara talip olmayın’ derken bu parti içinde de, ‘Benden kopmayın” anlamına geliyor. Aynı şekilde iş dünyasına da, “Benden kopmayın. Benim elimden iktidarı kimse alamaz’ mesajı veriliyor. Bu, AKP içinde iktidar savaşı olduğunu da ortaya koyuyor.”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.