SOLMEDYA – AKP’li Fatma Şahin’in yönetimindeki Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin, Gastronomi Festivali için 4,5 milyon TL harcadığı ortaya çıktı. Belediye konuklar için özel hediyeler de hazırlarken, Şahinbey Belediyesi Meclisi’nin CHP’li üyesi Hasan Şencan “Fatma Hanım’ın bir an önce hayal dünyasından çıkıp, gerçek hayat ile yüzleşmesi gerekiyor” dedi. Şencan, kentin yoksul mahallelerindeki öğrencilerin ulaşım olmadığı için okula kilometrelerce yürüdüğünü söyledi.

BirGün’den Mustafa Bildircin’in haberine göre belediye, 16-24 Eylül arasındaki Gastronomi Festivali için 11 Ağustos’ta ihale düzenledi. Belediyenin 7 milyon 178 bin 794 TL’lik maliyet hesabı çıkardığı festivalin ihalesi, 4 milyon 557 bin TL’yle sonuçlandı. “Ankatur Organizasyon” isimli şirketle 8 Eylül’de sözleşme imzalandı.

ALTI SOSYAL MEDYA FİLMİ ÇEKİLECEK

Festival için İstanbul Boğazı’nda tanıtım yapan belediye, yurtiçi ve yurtdışından katılacak konukların uçak biletlerini karşılayacak, konuklar üç ila beş yıldızlı otellerde konaklayacak. Festival için altı tane sosyal medya tanıtım filmi çektirilecek.

YÖRESEL KUMAŞTAN HEDİYELER

İhale dosyasına göre, belediye konuklar için özel hediyeler de hazırladı. Festivale katılan sanatçılara yöresel kumaştan kravat, şal ve fular diktirildi. Konuklara birinci sınıf restoranlarda yöresel kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemeği yedirilecek.

‘ZENGİN ÇOCUKLARIN YOLU ALTIN VARAKLI’

Şahinbey Belediyesi Meclisi’nin CHP’li üyesi Şencan ise bu harcamalara tepki göstererek kentin arka mahallelerindeki öğrencilerin hâlâ yol ve ulaşım olmadığı için okullarına kilometrelerce yürüyerek ulaşabildiğini söyledi:

“Gaziantep’te yaşamak artık, ‘Survivor gibi’ oldu. Yurttaşlar akşam eve sağ salim ulaşınca şükür ediyor. Çocuklarımızın zorlu yollardan geçip okula gitmeleri gerçekten Cumhuriyet’in 100’üncü yılına yakışmıyor. Fatma Hanım’ın bir an önce hayal dünyasından çıkıp, gerçek hayat ile yüzleşmesi gerekiyor. Zengin çocuklarının yolu altın varaklı, yoksul çocukların yolu dağ yolu olmuş. Bu düzen bir gün bitecek, bekliyoruz.” (Kaynak)