Sol Medya

Advert https://www.tcnethaber.com//files/uploads/advert/01c2ac1344.gif

Hak… Hukuk… Adalet…

Hak…
Hukuk…
Adalet diyerek
Ankara’dan İstanbul’a yürüyen bir genel başkanın, ağzından çıkan her lafa göre hareket etmesi gerekir.

Hak… Hukuk… Adalet…
497
01 Temmuz 2020 - 13:18

Her platformda iktidarın antidemokratik uygulamalarını anlatarak haklı bir uyarıda bulunan Genel Başkan Sayın Kemal Kılıçtaroğlu, parti içi demokrasi konusunda gereğini yapmalı ki halkın güvenini kazansın.

Kendi içinde demokrasiyi işletmeyen bir partiye halk neden güvensin, neden oy verip iktidara getirsin.

İçinde bulunduğumuz pandami döneminde örgütün büyük bir çoğunluğu sağlık gerekçesi ile 37. Kurultayın ertelenmesini isterken, PM ve MYK toplantılarını video konferans yöntemiyle yapan yöneticilerin, virüse rağmen binlerce kişiyi toplayarak kurultayı bir an önce yapılmasının sebebi nedir?

Bu konuda Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı’nın sudan bahane açıklaması, akla, mantığa ve bilime uyan bir tarafı yoktur. Konusunda uzman hangi bilim adamının görüşünü aldınız da metro ve otobüs gibi toplu taşıma araçlarına binen insanların çokluğunu anlamsız bir şekilde gerekçe gösteriyorsunuz.

Cumhuriyet Halk Partisi tarihinde belki de ilk defa içinde bulunduğumuz dönem itibarıyla gücünün zirvesinde bir genel başkan nasıl olurda yangından mal kaçırırcasına alelacele Kurultayın yapılmasına izin verir?
Böyle yapılacak şaibeli Kurultay Mustafa Kemal Atatürk’ün kurmuş olduğu asırlık köklü bir partiye yakışmaz.

***
Yapılmasına karar verilen bu Kurultayın asıl parti içi demokrasi kurallarına uyum içinde yapılıp yapılmayacağına bakmak lazım.
CHP Tüzüğünün amir hükmü çarşaf liste diyor… Genel Başkan Kılıçdaroğlu ve ekibi acaba tüzüğün amir hükmüne uyacaklar mı?
Yoksa her kurultayda yaşanan genel başkanın listesi rezaleti tekrar yaşanarak, örgütün önü kesilecek mi?
Genel Başkan acaba eşini, akrabasını, kayın biraderini belediyede işe koyan, müdür yaptıran Genel Başkan Yardımcılarını ayıklayacak mı?
Gözünü budaktan esirgemeyen Gürbüz Çapan gibi değerlerin önünü açacak mı?
Bekleyip göreceğiz.

Burhanettin YILMAZ

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Advert

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.