Sol Medya

Advert https://www.tcnethaber.com//files/uploads/advert/01c2ac1344.gif

Ahde-Vefa Bir Gün Herkese Lazım Olacaktır…

Türkiye’de gerek sporda, gerek siyasette hatta iş dünyası dahil toplumun her alanında “Ahde-Vefa” denilen birşey kalmamıştır.

Ahde-Vefa Bir Gün Herkese Lazım Olacaktır…
203
06 Mart 2021 - 20:01

İnsanların nankörlükleri, geçmişte kendilerine yapılan iyilikleri çabuk unutmaları, başarılarını borçlu olduklarına karşı “inkar” ve “reddiyat” ları neticesi aslında bugün birçoğunun çıkmazda olduklarını görüyoruz.

Örneğin sporda en kötü zamanında 2-3 yılda bir şampiyon olan Fenerbahçe 6-7 yıldır şampiyon olamıyor. Bir türlü 4. yıldızını takamıyor. Geçmişte Didi, Zico gibi futbolun ustalarını Ülkeye getiren, Roberto Carlos, Alex gibi futbolcuları taraflı/tarafsız herkese beğeniyle seyrettiren bu güzide kulübün geçmiş başarılı Yöneticilerini bugün hiç hatırlıyan var mı?

Siyasette rüyalarında göremeyecekleri MV liğini kapanlar, yıllarca CHP’de hep üst görevlerde yer alanlar bugün aymazlıkla partilerini terk edebiliyorlar. Sadece terk etmekle kalmayıp yine yıllarca ekmeğini yedikleri, bir tek tapusunu alamadıkları partilerine en ağır suçlamaları yapıyorlar. Kendilerini var eden Genel Başkanlarına bayrak açıyorlar. Bu partiye gönül ve emek vermiş, kendisinin CB adaylığında her türlü özveriyi göstermiş parti örgütünü yok sayarak CHP’ye “tabela partisi” diyebiliyorlar.

Zamanında rahmetli Erbakan’ın partisinden İstanbul Belediye Başkan yapılan ve yürü ya kulum diyerek AKP’yi kurup, bugün Cumhurbaşkanı bile olan Sn.Tayyip Erdoğan geçmişte güçlenince Genel Başkanı rahmetliyi reddederek “Milli Görüş Gömleğini biz çoktan üstümüzden çıkarttık” diyebiliyor. Ancak şimdi dara düşünce reddettiği Milli Görüşçülere tekrar sarılmaya çalışıyor.

Bunlar günümüzde yaşanan onlarca örneklerden hatırıma gelen bazılarıdır..

Bu yaşanmış gerçekleri saklamak ve üzerlerini kapatmak zordur. Yaşadığın yada yaşattığın “gerçeklerin” bir gün seninde karşına çıkmak ve benzerlerini sanada yaşatmak gibi bir huyu vardır. Ve geçmişlerine inkar ve nankörlük edenler bugün kendilerine “ahde-vefa” gösterecek dürüst insanlar bulmakta elbeteki zorlanacaklardır.
Önümüzdeki süreçlerde bunları hep birlikte yaşayıp, göreceğiz.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Advert

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.