Sol Medya

GDP Genel Başkanı Özlem Ağırman; Trabzon İl Başkanlığına Ali Ayaz’ı atadı

Gelişim ve Demokrasi Partisinin Genel başkanı Özlem Ağırman, GDP Trabzon İl Başkanlığına Ali Ayaz’a göre erdi. 8 Şubat 2021 tarih itibarıyla Özlem Ağırman önderliğinde kurulan Gelişim ve Demokrasi Partisi (GDP) ülke çapında il ve ilçe yönetimlerini atamaya devam ediyor.

GDP Genel Başkanı Özlem Ağırman; Trabzon İl Başkanlığına Ali Ayaz’ı atadı
280
09 Nisan 2021 - 0:54

8 Şubat 2021 tarihinde kurulan Gelişim ve Demokrasi Partisi ülke çapında il ve ilçe yönetimlerini atamaya devam ediyor. Tabandan, demokratik ve katılımcı usullerle halkçı, ve laik ilkelerle kurulan GDP Trabzon il başkanlığına Ali Ayaz atandı.

GDP’nin kurucuları arasında siyasetin eski, bilinen siyasetin ünlü isimleri yok, parti önümüzdeki ilk seçimlere katılmak için hazırlıklara hızla başladı. Pek çok şehirde il ve ilçe yönetimlerini oluşturuyor. GDP genel başkanı Özlem Ağırman, siyasi tarihimizin kadın genel başkanlar listesine adını yazdırdı.

Yaklaşık 20 yıldır siyasette yer alan Özlem Ağırman, CHP nin önemli muhalif isimlerinden birisiydi. Yönetimin anti demokratik uygulamalarını, 24 Haziran seçim başarısızlığını eleştirdiği, genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na yalancı dediği için CHP den ihraç edilmek istendiğinden istifa etti.

24 HAziran seçimlerinden sonra Muharrem İnce’ye yaptığı yeni parti kurulmalı çağrıları ardından bir hız görmediğinden kendisi parti kurmak için harekete geçen Özlem Ağırman daha önce siyasette yer almamış, farklı meslek ve coğrafyadan 37 kurucu ile GDP yi kurdu.

Parti hem iktidara hem muhalefet eleştirileri ile sosyal medyada ses getiriyor. Cumhur ittifakı ile mücadele edip, Millet İttifakı ile arasına mesafe koyan Özlem Ağırman, ülkenin yeni bir demokrasi ittifakına ihtiyacı olduğunu ifade ediyor. GDP yetkilileri ilk seçime katılabilme hakkı elde edebilecekleri konusunda iddialılar.

Trabzon İl başkanı olarak atanan Ali Ayaz Trabzon Ortahisar da doğdu. 42 yaşında 1 kız Babası ilk orta lise eğitimimi Trabzon’da tamamladı. 25 yıldır Aile şirketlerinde kardeşleriyle birlikte inşaat malzemeleri ve Dekorasyon işleri yapıyor. Atatürkçü Düşünce ve Çağdaş yaşam Derneği Trabzon üyesi.

ALİ AYAZ KİMDİR

Trabzon İl başkanı olarak atanan Ali Ayaz, Trabzon Ortahisar’da doğdu. 42 yaşında 1 kız babası olup İlk orta lise eğitimini Trabzon’da tamamladı.  25 yıldır kardeşiyle birlikte aile şirketinde inşaat işleri ile iştigal ediyor. Atatürkçü Düşünce ve Çağdaş yaşam Derneği Trabzon üyesidir.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Advert

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.