Sol Medya

AP Genel Bşk. Dr. Vecdet Öz: Sonunda korkulan oldu ve ‘Lebalep kongreler’ sonuç vermeye başladı(!)

Adalet Partisi Genel Başkanı Doktor Vecdet Öz: Türkiye Dünya genelinde en fazla vaka bildiren ülkeler arasında birinci sıraya oturarak salgın şampiyonu oldu..

AP Genel Bşk. Dr. Vecdet Öz: Sonunda korkulan oldu ve ‘Lebalep kongreler’ sonuç vermeye başladı(!)
112
10 Nisan 2021 - 20:59

24 Mart’ta yapılan ve ülke genelinden binlerce kişinin otobüslerle taşındığı lebalep kongreler tırmanmakta olan salgının tuzu biberi oldu ve sonunda korktuğumuz başımıza geldi! 6 Nisan 2021 günü ülkemizdeki vaka sayısı 50 bine dayandı ve uluslararası istatistik kuruluşu Worldometers’in yayınladığı verilere göre, Türkiye Dünya genelinde en fazla vaka bildiren ülkeler arasında birinci sıraya oturarak salgın şampiyonu oldu..

Yeni vakaların ve artan can kayıplarının tüm vebali, günahı ve suçu büyük bir sorumsuzluk içinde önlemleri hiçe sayarak çifte standart uygulamayla lebalep kongreler tertip eden AKP yönetimi, onun iktidar mensupları ve kongreye iştirak eden partililerindir.. Bu sorumsuzluk, ilgili kanun maddesi gereği bulaşıcı hastalıklarla ilgili tedbirlere aykırı davranma kapsamında para ve 1-3 yıl arası hapis cezasına hükmolunan bir insanlık suçudur.

Lakin yetkililerin bu duruma müdahil olmayışı bir kez daha şunu göstermiştir ki yasal yaptırımların tümü gariban vatandaş için geçerlidir.. İktidarın 19 yıldır uyguladığı böylesi pervasız politikalar yüzünden yaşamın her alanına sirayet etmiş olan lebalep cehaletin tüm cezasını her zaman olduğu gibi yine masum vatandaş çekmektedir.. AKP iktidarı, bir ülkenin başına gelebilecek en büyük felakettir..

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Advert

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.