Advert

Sol Medya

Advert

sperrmüll abholung berlin

TÜRGEM, 19 Mayıs Şenliğini ve Atatürk’ü Anma Etkinliğini Açık Havada Kutladı

Kuzey Almanya’nın Lübeck kentinde faaliyet gösteren TÜRGEM derneği, geleneksel olarak her yıl kutladığı “19 Mayıs ve ATATÜRK ‘ü Anma” etkinliğini bu yıl, CORONA ve sağlık tedbirleri nedeni ile derneğin tarihi Koberg meydanında bulunan binan önündeki açık hava meydanında, “31. Etkinlik” olarak kutladı.

TÜRGEM, 19 Mayıs Şenliğini ve Atatürk’ü Anma Etkinliğini Açık Havada Kutladı
32
25 Temmuz 2021 - 17:05

Şenliğin okul yaz tatiline rastlamasına rağmen Lübeck’te yaşayan değişik uluslardan bireylerin, resmî konukların ve de siyasetçilerin katıldığı etkinlikte, konuklara Türk mutfağından yiyecekler de ikram edildi.

Konukları ve TÜRGEM üyelerini selamlayan Başkan Remzi Uysal, CORONA Yılı olması nedeni ile bu yıl da geçikmeli de olsa kutladıkları 19 Mayıs Şenliği ve ATATÜRK’ü Anma etkinliğinin gerçekleşmesinde payı olan herkese ve de konuklara da katılımlarından dolayı, teşekkür etti.

Dernek Başkanı Remzi Uysal,

TÜRGEM’in yapmış olduğu çalışmalar hakkında kronolojik bir sıralama ile bilgi verdikten sonra, Hamburg Türkiye Cumhuriyeti Başkonsolosluk görevlilerinden konsolos Tuğba Erben, Eyalet Parlamento SPD grubundan milletvekili Kerstin Metzner, Birlik 90/Yeşiller Partisi Lübeck İl Teşkilatından ve 26 Eylül seçimlerinde Federal Parlamento milletvekili adayı Bruno Hönel, Eski Psikopoz Karl-Ludwig Kohlwage ve Eyalet Sosyal İşler Bakanlığı Diyabet Çalışma Grubu Başkanı Prof. Dr. Morten Schütt de birer konuşma yaparak, TÜRGEM derneğinin çalışmalarına, 19 Mayıs ve ATATÜRK’ün yurt dışında yaşayan Türk toplumu için önemine dikkat çektikleri gibi, gençlere de Almanya’nın sunduğu eğitim imkanlarından en iyi şekilde yararlanmalarını önerip, anne ve babalara da çocuklarının eğitimine önem vermelerine çağrıda bulundular.

Koberg meydanında güzel bir yaz akşamında konuklar ile TÜRGEM üyeleri geç saatlere kadar müzisyen Şükrü Aktoprak’ın sunduğu müzik şöleninde eğlenip, sohbet etmişlerdir.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.