Advert

Sol Medya

Advert

sperrmüll abholung berlin

Diyarbakır Bağlar Belediyesinde Büyük Vurgun

Diyarbakır Bağlar Belediyesinde başkanının yakını olduğu iddia edilen Mustafa Yağmur’un kullandığı bağlar belediyesi gıda denetim departmanına ait 21 DK 529 plakalı araçla Abdülvahit Tapan adlı kişi Remzi Ükelge’ye 850.000 TL ( sekizyüzellibinTL ) tutarında para teslim ediyor.

Diyarbakır Bağlar Belediyesinde Büyük Vurgun
147
04 Ekim 2021 - 21:57

Diyarbakır Bağlar Belediyesinde başkanının yakını olduğu iddia edilen Mustafa Yağmur’un kullandığı bağlar belediyesi gıda denetim departmanına ait 21 DK 529 plakalı araçla Abdülvahit Tapan adlı kişi Remzi Ükelge’ye 850.000 TL ( sekizyüzellibinTL ) tutarında para teslim ediyor.

13 Ocak 2020 tarihinde eski bağlar belediye başkanının yakını olduğu iddia edilen Mustafa Yağmur’un kullandığı bağlar belediyesi gıda denetim departmanına ait 21 DK 529 plakalı araçla Bağlar belediyesi zabıta müdürlüğünde ve Bağlar belediyesi makine ikmal dairesi müdürlüğünde görevli olduğu iddia edilen Remzi Ükelge (EK 1, EK 2) ile beraber Diyarbakır Havalimanı yolu üzerinde bulunan protokol caddesindeki kadayıfçıların yer aldığı köşeye gidip aracı park ediyorlar.

Saat 13.00 civarı Abdülvahit Tapan adlı kişi Remzi Ükelge’ye 850.000 TL ( sekizyüzellibinTL ) tutarında para teslim ediyor. Remzi Ükelge ve Mustafa Yağmur parayı aldıktan sonra Bağlar belediyesine ait 21 DK 529 plakalı gıda denetim aracıyla Bağlar belediyesi makine ikmal şantiyesine gidiyorlar. (EK3, EK4,EK5,EK6) Daha sonra farklı bir araç ile bu parayı Remzi Ükelge ve Bağlar belediye başkan yardımcısı olduğu iddia edilen Recep Ergün (EK7) ile birlikte saat 16.30 civarında makine ikmal şantiyesinden çıkıp yaklaşık olarak 16.50 civarında Bağlar belediye başkanı Hüseyin Beyoğlu’nun eşi ve 25. Dönem Diyarbakır Ak parti Milletvekili Adayı olan Dürdane Beyoğlu’nun ofisinde Bağlar belediye başkanı Hüseyin Beyoğlu’na teslim ediyorlar. (EK8) Dürdane Beyoğlu’nun ofis olarak kullandığı bu ofis Hüseyin Beyoğlu’nun Elbey soyadlı baldızı üzerine yapılmış ve tamamen kendilerine ait olduğu iddia ediliyor.

Abdülvahit Tapan adlı şahsın Kızıltepe’de bulunan ANKA otomotiv adında bir şirketin sahibi olduğu ve Bağlar belediyesi makine ikmal birimine araç hizmeti ve oto yedek parça hizmeti sunan kişi olduğu iddia edilmektedir.(Halen Bağlar belediyesinin araç bakım ve onarım hizmetleri ve yedek parça alımını aynı kişiye bağlı olan şirketler üzerinden temin ettiği iddia edilmektedir.) Hüseyin Beyoğlu belediye başkanı olana kadar yıllık gideri yaklaşık 700.000 TL (yediyüzbintl) olduğu iddia edilen söz konusu hizmet alımının 11 taksit(11 ADET ÇEK VASITASIYLA) ile Abdülvahit Tapana 1 Milyon TL ‘ ye satıldığı iddia ediliyor. Makine ikmal şantiyesine hizmet satan Abdülvahit Tapan aylık 1 Milyon TL ‘ye Bağlar belediyesine bakım onarım hizmeti satıyor. Araçta görülen ve 850.000 TL (sekizyüzellibintl) olduğu iddia edilen paranın % 60’ı Hüseyin Beyoğlu’na %20’si ise Bağlar belediyesi zabıta müdürlüğünde ve Bağlar belediyesi makine ikmal dairesi müdürlüğünde görevli Remzi Ükelge’ye geriye kalan% 20 sinin ise Recep Ergün adlı belediye başkan yardımcısına her ay düzenli olarak Abdülvahit Tapanın şirketinden gayrı resmi yollardan aktarıldığı iddia ediliyor.

En son düzenlenen araç ve yedek parça hizmet alımının aylık olarak yapıldığı ve bu paranın büyük bir çoğunluğunu Hüseyin Beyoğlu’na geriye kalan miktarında Bağlar belediye sporun yöneticisi olduğu iddia edilen Ferit Tutşi ve Remzi Ükelge ye verildiği iddia ediliyor.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.