Advert

Sol Medya

Advert

sperrmüll abholung berlin

Tuzla Gemi tersanesi önünde DİSK Limter-İş sendikasında örgütlenme çağrısı

DİSK/Limter-İş Sendikası, tersane iş kolunda örgütlenme çalışmalarını sürdürüyor.

Tuzla Gemi tersanesi önünde DİSK Limter-İş sendikasında örgütlenme çağrısı
16
12 Ekim 2021 - 17:07

Özellikle sabah saatlerinde tersanelerin önlerine işbaşı yapan işçilerle buluşan Limter-İş sendikası, bir taraftan işçilerin sahip çıkması gereken talepleri onlara anlatırken, diğer taraftan da sendikalı olmaları için çağrılarda bulunuyor.

Bu sabah Tuzla, İçmeler’de, Tuzla Gemi Tersanesi önünde işçilerle buluşan Limter-İş Sendikası hem talepleri ve sendikalarını anlatan broşürleri dağıttı hem de sendikalaşmaya davet etti.

Bizzat Genel başkan Kamber Saygılı ve Genel Sekreter Hakkı Demiral ve Yönetim Kurulu üyelerinin de katıldığı buluşmada işçilere hitap eden Kamber Saygılı, tersane iş kolunun ağır bir iş kolu olduğunu, sendikalaşmanın engellendiği ve iş güvenliğinin en sıkıntılı iş kollarının başında geldiğini, yoğun emeğe rağmen ücretlerin yetersiz olduğunu, sendikalı tersanelerde de sendikaların patronlara karşı işçi haklarını savunmadığını hatırlatarak, “ Hepiniz sorunları bizzat yaşayan emekçilersiniz. Ücretlerimizin artırılmasını, sigortalarımızın gerçek ücret üzerinden yatırılmasını, yeterli iş güvenliğinin sağlanmasını, tersanelerde fiili ücret zammı uygulanmasını, sendikal çalışmaların ve sendika hakkının engellenmemsini, insana yaraşır çalışma koşulları ve sosyal haklar istiyoruz.. Bunlar en temel ve en doğal insani haklardır. Patronlar kendi yasalarını bile uygulamıyor. Örgütlü olmamızı engelliyorlar, çünkü birlik olursak, sendikalı olursak, Limter-İş’te örgütlenirsek haklarımız için mücadele edeceğimizi biliyorlar. Sizlerde haklarını bilmek ve sahip çıkmak zorundasınız. Sizleri işçilerin gerçek sendikası olan Limter-İş’e davet ediyoruz” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.