Sol Medya

Advert https://www.tcnethaber.com//files/uploads/advert/01c2ac1344.gif

Mehmet Ali Çelebi

Mehmet Ali Çelebi
Orhan UZEL
Orhan UZEL( orhan_uzel@yahoo.com )
212
01 Şubat 2021 - 19:03

Mehmet Ali Çelebi

Vıdı Vıdı Vıdı Vıdı

Aziz Nesin “Birlikte yaşadıklarım Birlikte Öldüklerim” anı kitabında (596 sayfadır) 82 aydın, yazar ve sanatçı hakkında düşüncelerini anlatmış, sevmedikleri kişileri de açıkça ifade etmiştir. Mesela “Orhan Kemal’i hiç sevmedim” demiştir. Ben de “M. Ali Çelebi’yi hiç sevmedim!”

2016 kurultayında o zaman yöneticisi olduğum ‘CHP’de Tabanın Sesi’ sosyal grubu olarak ‘Parti Meclisi Listesi’ çıkarmıştık. 60 kişi arasına bizim listede de isimleri olan 9 kişi de girmiş idi. Daha sonra bu kişilere demokratikleşme konusunda teorik çalışma yaparak görüşlerimizi iletmiştik. Prof. Dr. Hakkı Akalın hariç diğer 8 kişiden ne bir ses ne bir nefes duymamıştık!

Hatırladığım kadarıyla listemize aldığımız kazananlar arasında; Ali Özgündüz, Ali Özcan, Prof. Dr. Hakkı Akalın, İdris Akyüz, Sevda Erdan Kılıç, Haydar Akar, Tuğba Ütebay ve M. Ali Çelebi de vardı! ‘CHP’de Tabanın Sesi’ sosyal grubunu yönetenler, CHP’ye üye olduklarında o zaman kendisi belki kısa pantolonla dolaşıyordu!

2010 komplo sonrası partimiz Baykal-Sav katı merkeziyetçi yapıdan, bu kez de hareketçilerin saldırısına uğramış, ‘10 Aralık Hareketi, BHH ve Milliyetçi Hareket’ ile laçkalaşmış feodal ittifaklar tarafından ele geçirilmiştir. MYK ve PM üyeleri, milletvekilleri, yerel meclislere atanan meclis üyeleri ile genel başkanın danışmanlarına bakarak bunu görebiliriz…

2010 sonrası ‘örgütlerden sorumlu genel başkan yardımcıları’ ve ‘yerel yönetimlerden sorumlu genel başkan yardımcıları’ ile ‘aday tespit komisyonları’ 2011, 2014, Kasım 2015, 2018 ve 2019 seçimlerinde istedikleri gibi at oynatmışlardır. Avantadan milletvekili, avantadan belediye başkanı, avantadan belediye ve il genel meclisi üyesi ilkesiz insanların atamalarını yapmışlardır! Yapılan atamalar yanlıştır!

3 milletvekilinin istifası ve Menemen Belediye Meclisinde yapılan belediye başkanı seçim sonuçları vb. diğer sonuçlar yanlışı göstermektedir! Baykal-Sav dönemi de Kılıçdaroğlu dönemi de yanlıştır!

Kılıçdaroğlu son yerel seçimlerde ittifak yaparak 5 büyükşehirde sonuçlara ulaşmış, 6 büyükşehir CHP’de olduğu için tekrar kazanarak, nüfusun %50’sine yakının yaşadığı üretimin %70’inin yapıldığı 11 büyükşehirde başarı elde etmiştir…

Ecevit dönemi doğrudur! 1970-1980 arası yapılan 2 genel milletvekili, 2 genel yerel seçim, 3 kısmi senato seçim sonuçlarında CHP’yi birinci yapmıştır. 1999 milletvekili ve il genel meclisi seçim sonuçlarında da DSP’yi birinci yapmıştır. Partiyi birinci ve iktidar yapan, yönetme gücünü ele alan sonuçlar doğruluğu kanıtlamaktadır!

CHP’den istifa sonrası M. Ali Çelebi’nin “Yüce Türk Milleti” başlıklı – ile maddelendirmiş, 49 paragraftan oluşan açıklamasını iki kez okudum. İçinde doğrularda olsa, Vıdı Vıdı Vıdı Vıdı olarak değerlendiriyorum…

 

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Advert

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.