Advert

Sol Medya

Advert

sperrmüll abholung berlin

Orta Asya’da Medya Savaşı

Ortaasya’da giderek yayılma eğilimi gösteren sıcak çatışmalara paralel olarak yalan haberlerle halkların tansiyonu daha da yükselmektedir. Bölgedeki en sert medya savaşı İngiltere – İsrail – Hindistan ekseninde körüklenmektedir.

Orta Asya’da Medya Savaşı
Adem KAYAN( adem@solmedya.com )
39
08 Eylül 2021 - 11:33

Ortaasya’da giderek yayılma eğilimi gösteren sıcak çatışmalara paralel olarak yalan haberlerle halkların tansiyonu daha da yükselmektedir. Bölgedeki en sert medya savaşı İngiltere – İsrail – Hindistan ekseninde körüklenmektedir.

Geçen günlerde İngiltere – İsrail merkezli “deep journal” isimli YouTube kanalında Pakistan Hava Kuvvetlerinin Penşir Vadisindeki direnişçileri bombaladığını görüntülerle yayınlamıştır. Konuyla ilgili Pakistan’lı dostlarımızla yaptığımız koordinasyon sonrasında BBC News ve deep journal kanalı haberi yalanlamışlardır.

Ortaasya’da İngiltere ve İsrail’in Hindistan’a istihbarat, silah ve mühimmat başta olmak üzere stratejik düzeyde destek verdiği bir gerçektir. Diğer taraftan İngiltere ve İsrail; Afganistan ve Ortaasya’da Pakistan’ın daha etkili olduğunun farkındadırlar. Hatta Rusya – Fransa Cephesi ile birlikte bölge halkının azami zarar görmesini arzu etmektedirler.

Çin ve Rusya’nın da bölge halkı ve kaynakları üzerindeki örtülü operasyonları çeşitli gerekçelerle devam etmektedir. IŞİD – Horasan veya başka ortak düşmanların hepsi mutlaka Türk – Urdu – Fars Milliyetçiliği veya Şii – Sünni mezhep radikalizmi ile aynı potada yok edilmesi hedeflenmektedir. Buna rağmen İran – Pakistan – Türkiye’nin ortak bir merkez tesis edememesi düşündürücüdür.

MEDIA WAR IN CENTRALIASIA

In parallel with the hot conflicts that have a tendency to spread in Central Asia, the tension of the people is increasing due to fake news. The harshest media war in the region is fueled by the UK-Israel-India axis.

Recently, he published on the UK-Israel-based YouTube channel “deep journal” with images of the Pakistan Air Force bombing the insurgents in the Penshir Valley. After the coordination with our Pakistani friends on the subject, BBC News and deep journal channels denied the news.

It is a fact that in Central Asia, Britain and Israel provided strategic support to India, especially with intelligence, weapons and ammunition. On the other hand, England and Israel; They are aware that Pakistan is more influential in Afghanistan and Central Asia.

In fact, together with the Russia-France Front, they want the people of the region to suffer maximum damage. The covert operations of China and Russia on the people and resources of the region continue for various reasons. ISIS – Khorasan or all other common enemies are definitely aimed to be destroyed in the same pot with Turkish – Urdu – Persian Nationalism or Shiite – Sunni sectarian radicalism. Despite this, it is thought-provoking that Iran – Pakistan – Turkey could not establish a common center.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.