Advert
Advert

Sol Medya

Advert https://www.tcnethaber.com//files/uploads/advert/0944b191af.jpg

Aynı Film Gösterimde

HDP binasına yapılan saldırı, demokrasiye yapılan saldırıdır.

Aynı Film Gösterimde
Ersin ERTÜRK( ersin.erturk26@gmail.com )
16
21 Haziran 2021 - 13:50

 

HDP binasına yapılan saldırı, demokrasiye yapılan saldırıdır. Bu saldırılar faşizmin ayak sesidir. Ülkenin kutuplaştırılması kardeşin kardeşi katledişi, halkın kışkırtılması emperyalistlerin oyunudur.

Peki, bu silahlar nerden, nasıl geliyor?

Bu ülke yetmiş yıldır izliyor aynı kanlı filmi. Bu film amasız, fakatsız gösterimden kaldırılmalıdır artık. Kınamak yetmiyor, demokrasiye sahip çıkmak gerekiyor, onun içinde toplumsal dayanışma gerekiyor. Ancak kan emiciler toplumsal dayanışmayı istemezler, onlar kargaşa ortamından beslenirler.

Nefret söylemleri barış tohumlarının atılmasını engeller. Çözüm demokrasidir, insan haklarına saygılı olmaktır, sevgidir.

Bu ülke aynı filmi ellilerde izledi, altmışlarda izledi, yetmişlerde izledi, seksenlerde izledi, doksanlarda izledi veee iki binlerde de tekrar izliyor. Her on yılda böl ve yönet filminin tekrar tekrar izlenmesi tarih hafızamızın olmadığının göstergesidir..

Ellilerde cepheler oluşturulmuş karşı devrimciler saldırılara geçerek Atatürk büstleri kırılarak halk kışkırtılmış, üniversiteler sokağa dökülmüş ve gencecik Turan Emeksiz katledilmişti veee sonuç? 27 Mayıs Askeri Darbesi.

Altmışlarda kamplaşma başlamış karşı devrimciler, devrimcilere saldırmaya başlayarak silahlanmış, yine ülke ikiye bölünmüştü veee sonuç? 12 Mart Askeri Darbesi. Deniz, Yusuf, İnan’ın idamı, Kızıldere’de Mahir’lerin yok edilişi.

Yetmişlerde milliyetçi cepheler oluşmuş, tüm kurumlar devrimci ve ülkücü olarak cepheleştirilmiş, Çorum, Maraş mezhep kavgalarıyla kana bulanmış veee sonuç? 12 Eylül Askeri Darbesi. Asmayalım da besleyelim mi? Diye 17 yaşındaki çocukların idamı.

Seksenlerde, doksanlarda Türkler ve Kürtler bölünmesi yaşatılmış, terör ülke sınırlarının dışından yönetilmeye başlanmıştı. veee sonuç? Mumcu Aksoy, Üçok, Hablemitoğlu katledilişi.

İki binlerde yine iki kutba bölünmüş bu ülke, Cumhur ve Millet ittifakı veee sonuç? Dün yeniden verdi meyvesini emperyalist oyun, Gencecik kızımız Deniz Poyraz katledildi.

Kendini hukukun yerine koyarak çözüm aramak hangi akla sığar? Aynı yönetmen oyuncuları değiştirerek yine gösterime sokuyor bu kanlı filimi. Peki, nerede kaldı barış ve kardeşlik, nerede kaldı uygarlık, böyle mi çağ atlayacaktı bu ülke, ne hazin?

Barış için, kardeşlik için ağıt yakmak yerine kenetlenerek türküler söylenmeli bu ülkede artık. Yoksa daha çok ağıtlar yakacağız, çok Deniz’ler yitireceğiz.

 

DENİZ POYRAZ’IN ANISINA

İzmir’den eser poyraz denize,
Gıcılar da zalım poyraz gıcılar,
Yüreğimde derin acılar,
Vızılarda kurşun sesi vızılar,
Gencecik Deniz Kızı acımadan vurdular,
*
Ana yüreğine düştü goygun acılar,
Devrim yolunda giden bacılar,
Vızılarda faşist kurşun vızılar,
Anasının yüreği de sızılar,
Gencecik Deniz Kızı acımadan vurdular,
*
Onulmazdır anasının yarası,
Yoktur bunun çaresi,
Muradına ermeden gitti yavrusu,
Dinmez yüreğinin sızısı,
Gencecik Deniz Kızı acımadan vurdular.

Ersin ERTÜRK- Eskişehir

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Advert
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.