Advert
Advert

Sol Medya

Advert https://www.tcnethaber.com//files/uploads/advert/0944b191af.jpg

Kılıçdaroğlu solcu olduğu anlaşılmasın diye yaptığını açıkladı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu öğrencilerle buluşmasında girdiği hesap uzmanlığı sınavına ait bir anısını anlattı…

Kılıçdaroğlu solcu olduğu anlaşılmasın diye yaptığını açıkladı
83
18 Temmuz 2021 - 11:00

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ODTÜ öğrencilerinin kurduğu “Kadesh Agenda” dergisinin yazarı olan gençlerle bir araya geldi.

Girdiği hesap uzmanlığı sınavıyla ilgili bir anısını anlatan Kılıçdaroğlu, “Özel yaşam devletin alanına girmez ki, girdiği zaman elinde sopası olan bir devlet görüntüsü vermiş olursunuz. Size bir anımı anlatayım; hesap uzmanlığı sınavını kazandım sözlü sınava gireceğiz. O zaman solcular favorilerini uzun yaparlardı. Arkadaşım dedi ki, ‘Sen sözlü sınava gireceksin favorilerin uzun. Git tıraş ol, en azından sosyal demokrat olduğun anlaşılmaz.’ Bu arada hep sosyal demokrat oldum. Berbere gittim tıraş oluyorum. ‘Niye tıraş oluyorsun’ dedi berber. Dedim, ‘Sınava gireceğim.’ ‘Abi, bu favoriler zaten formüldür. İyi ki tıraş oldun’ dedi” ifadelerini kullandı.

“VİCDANİ RETTE BULUNDU DİYE…”

Zorunlu askerlik ile ilgili de konuşan Kılıçdaroğlu, “Ordusu olmayan dünyada hiçbir ülke yok. Vicdani ret olayı son yıllarda ağırlıklı olarak gündeme gelen bir olay, kamuoyunda tartışılabilir. Vicdani rette bulundu veya onu savundu diye insanları tutuklamak, gözaltına almak, onları düşmanlaştırmak asla doğru değil” ifadelerini kullandı.

Odatv.com

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Advert
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.