Advert

Sol Medya

Advert

sperrmüll abholung berlin

Maltepe’de Taş Devri

Maltepe Belediyesi ile Özbekistan sanatçılarının Yaratıcı Birliği ile imzalanan protokol kapsamında yapılan Uluslararası Maltepe Taş Heykel Sempozyumu.

Maltepe’de Taş Devri
36
02 Ekim 2021 - 23:56

Haber: Fakir Yılmaz

Maltepe Belediyesi ile Özbekistan sanatçılarının Yaratıcı Birliği ile imzalanan protokol kapsamında yapılan Uluslararası Maltepe Taş Heykel Sempozyumu.

Bir araya gelecek olan beşi yabancı olmak üzere 7 heykeltıraş, yontacakları mermerlere can vermeye hazırlandıkları sempozyum öncesi sanal sayfasında bir açıklama yapan CHP’li İstanbul/Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, ‘Maltepe’yi dünya sanatının merkezi yapacağız’ başlığı ile bir açıklama yaptı.

Kılıç mesajında, ‘Maltepe’yi dünya sanatının merkezi yapacağız! 4 ülkeden dünyaca ünlü heykel sanatçıları bir ay boyunca Maltepe’mize sanat eserleri kazandırmak için yan yana çalışacak. Bugün Maltepe’de attığımız bu adım hem dünya sanatına hem halklar arasında güçlü dostluk köprüleri kurulmasına katkı sağlayacak.” dedi. Ali Kılıç/Maltepe Belediye Başkanı.

Ardahanlı Heykeltraş Güner Yener’in koordinatörlüğünü yaptığı sempozyum boyunca yapılan eserler Maltepe’nin uygun meydanlarında halkla buluşacak.

Sempozyum, Maltepe halkının yanı sıra insanların doğayı, dostluğu, barışı ve sevgiyi sanatçıların gözüyle görme imkanını sunmayı hedefliyor.

5 Ekim’de basın açıklaması ve lansmanı yapılacak olan sempozyum da mermerler başta olmak üzere çeşitli taşlar yontularak, birbirinden şaheser sanat eserleri şekli verilerek Maltepe’lilere bırakacaklar.

Üretilen eserlerin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramında açılışları yapılacak.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.